Te pady są najlepsze. Sprawdzamy, które modele cieszą się największą popularnością wśród graczy

Pad to urządzenie niezbędne dla graczy, którzy preferują korzystanie z kontrolera zamiast klawiatury i myszy komputerowej. Które pady polecają gracze? Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie?

Pady. Czy mają przewagę nad klawiaturą i myszką?

Pady to urządzenie służące do sterowania podczas rozgrywki, którą gracz odbywa w grze za pośrednictwem komputera lub konsoli do gier. Na komputerze grę można obsługiwać, korzystając ze znajdujących się w standardowym wyposażeniu klawiatury i myszki, lub dokupując odpowiedniego pada. Na rynku dostępna jest cała masa tego rodzaju sprzętu w różnych cenach, a co za tym idzie oferujących różnego poziomu jakość. 

Wielu graczy stawia sprawę bardzo jasno: żaden pad nie jest w stanie zastąpić im klawiatury i myszy. Inni z kolei uważają, że korzystanie z kontrolera jest o wiele wygodniejsze. Obiektywnie rzecz ujmując pady dobrze sprawdzają się w różnego typu grach: wyścigach, strzelankach czy action-RPG, choć ich przeciwnicy zwracają uwagę, że tam, gdzie trzeba precyzji, często zawodzą (ale to chyba w znacznej mierze zależy też od predyspozycji gracza). Dobrze jest też zwrócić uwagę na sugestie producenta, które także mogą pomóc w doborze odpowiedniego do gry sprzętu. W ostatecznym rozrachunku to sam gracz musi zdecydować, która konfiguracja daje mu większy komfort. 

PlayStation 4 SlimSpotify Wrapped. Czego w 2020 r. słuchali gracze? Sprawdziliśmy

Jak wybrać pady?

Kiedy chcemy pograć ze znajomymi na komputerze, wówczas nie mamy innego wyjścia jak zaopatrzyć się w kontrolery. Jak wybrać pady, które pozwolą nam na rozgrywanie satysfakcjonujących rozgrywek? Otóż przede wszystkim należy zwrócić uwagę na parametry techniczne, takie jak:

  • łączność z komputerem - do wyboru mamy pady bezprzewodowe i przewodowe; te pierwsze gwarantują komfort i brak ograniczeń, pod warunkiem, że mają odpowiednio duży zasięg i długi czas pracy bez ładowania; przewodowe ograniczają nam odległość od komputera, ale nie wymagają ładowania
  • kompatybilność - jeśli posiadasz lub masz w planie zakup konsoli do gier, wtedy warto sprawdzić, czy dany pad do gry na PC będzie kompatybilny z innym sprzętem (np. PS5 czy Xbox)
  • ergonomia i wykonanie - pad przed zakupem najlepiej przetestować, aby przekonać się naocznie czy dobrze leży nam w ręce, czy materiał, z którego jest wykonany, nie ślizga się w ręce, a obudowa jest wytrzymała i odporna na uderzenia i wstrząsy.

KFConsoleKFC zaprezentowało komputer dla graczy, który podgrzeje

Popularne pady: najczęściej polecane modele

Popularne pady polecane przez graczy to te, które mają szybki czas reakcji, pozwalają na precyzyjne ruchy, są trwałe i ergonomiczne w użytkowaniu. Oto lista modeli, które mogą Cię zainteresować:

  • kontroler Dual Sense (cena około 320 złotych) - nowy kontroler od Sony powstał z myślą o PS5, jednak nie ma problemu z tym, by połączyć go z tradycyjnym PC za pomocą kabla. Obecnie pad jest już częściowo kompatybilny z platformą STEAM, co niedługo ma się zmienić w pełną zgodność, wówczas naprawdę warto będzie zainwestować w takie udogodnienie
  • kontroler Microsoft Xbox Series X/S  (cena około 250 złotych) - to z kolei propozycja przygotowana do dwóch najnowszych Xboxów; z komputerem łączy się zarówno po kablu, jak i bezprzewodowo. Pad zasilany jest bateriami. Jest on obsługiwany przez system operacyjny Windows 10, posiada także wsparcie na platformie Steam.
  • Nacon Revolution Pro Controller 3 (cena około 420 złotych) - to z kolei kolejna propozycja sprzętu od Sony; pad oferuje użytkownikom: połączenie przewodowe kablem USB-C, panel dotykowy, dodatkowe cztery przyciski funkcyjne, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm do audio, wskaźnik LED statusu gracza. 

Zobacz też: To najlepsze klawiatury gamingowe na rynku. Wygodne modele z podświetlanymi klawiszami

Zobacz wideo 5 gier, które w 2020 roku zrobiły na nas największe wrażenie. Są niespodzianki
Więcej o: