KFC zaprezentowało komputer dla graczy w kształcie kubełka. KFConsole podgrzeje twojego kurczaka

KFC zaprezentowało efekt współpracy z Coolermaster, czyli KFConsole. To komputer dla graczy w kształcie kubełka z miejscem na podgrzanie kurczaka.

KFC Gaming powstało przed dwoma laty, ale przez ten czas nie zdołało zaistnieć na dłużej w świadomości, czy to graczy, czy fanów kurczaków. To się może zmienić po tym, jak zaprezentowano komputer  KFConsole, który powstał we współpracy z firmą Coolermaster.

Zobacz wideo A gdyby dom zaczął Ci pomagać? [Materiał promocyjny]

KFConsole zaprezentowane. Pograsz i podgrzejesz kurczaki

Komputer jest zrobiony z myślą o graczach. To, co go wyróżnia, to kształt, który ma przypominać kubełek z kurczakami. Choć obudowa jest nietypowa, to trzeba przyznać, że projektanci mogli bardziej upodobnić sprzęt do ikonicznego kubełka KFC i zdecydować się na bardziej kojarzące się z marką kolory.

Drugą nietypową rzecz to podgrzewacz do kurczaków. Wystarczy wysunąć specjalną szufladkę i na parę minut wrzucić jedzenie do środka. Przed tłuszczem i panierką maszynę zabezpiecza szklane naczynie, które widoczne jest na grafikach udostępnionych przez KFC Gaming. 

KFConsole ma działać w oparciu o architekturę Intel Nuc 9 Extreme Compute Element. Za kartę graficzną odpowiada Asus, ale nie poznaliśmy szczegółów. Komputer ma być wyposażony w dwa dyski SSD Segate BarraCuda 1 TB. Na stronie producenta zaznaczono, że sprzęt spełnia standard VR Ready, obsługuje ray tracing i jest w stanie wygenerować obraz w 240 FPS-ach ze wsparciem dla 4K.

Restauracja KFC KFC użyje biodruku 3D, aby tworzyć syntetyczne mięso kurczaka

Kiedy premiera KFConsole?

Oczywiście wciąż nie można wykluczyć, że komputer od KFC jest żartem. KFC Gaming sprzęt zapowiadało już jednak w czerwcu bieżącego roku. Od tego czasu zmienił się nieco wygląd urządzenia i podwoiła liczba klatek, w których KFConsole jest w stanie wyświetlać gry. Ponadto strona i zdjęcia komputera wydają się być autentyczne. Nie podano jednak daty premiery, ani ceny konsoli, co może budzić pewne wątpliwości.

KFC testuje bezmięsne 'kurczaki' (zdjęcie ilustracyjne) KFC puszcza oko do wegetarian. Firma testuje bezmięsne "kurczaki"

Więcej o: