CD Projekt przesuwa aktualizację Cyberpunk 2077 i publikacje raportów finansowych. Winni hakerzy

CD Projekt wciąż odczuwa skutki ataku hakerskiego sprzed dwóch tygodni. Firma najpierw opóźniła ważną aktualizację Cyberpunk 2077, by w piątek poinformować, że raporty finansowe zda z opóźnieniem.

Ostatnie kilka miesięcy mimo premiery Cyberpunk 2077 nie należą do najlepszych dla CD Projekt. Debiutowi gry towarzyszyły mieszane uczucia, a gdy sprawa ucichła, na serwery firmy wdarli się hakerzy. Ukradli kody gier i dokumenty firmowe, a następnie szantażowali firmę. Ta nie spełniła ich żądań, ale szantażyści też nie zrealizowali swoich gróźb. Mimo tego sytuacja miała poważne konsekwencje dla firmy. 

Zobacz wideo „Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę”. 4 kultowe gry sprzed lat [TOPtech]

Aktualizacja do Cyberpunk 2077 opóźniona 

W środę CD Projekt przekazał, że ważny dla działania Cyberpunk 2077 Patch 1.2 niestety zostanie wydany w późniejszym czasie. Firma tłumaczy to atakiem hakerskim i dodaje, że potrzebuje czasu na dopracowanie aktualizacji. Ta ma się pojawić w drugiej połowie marca i przyniesie liczne usprawnienia i poprawki jakościowe. Miesięczne opóźnienie to poważny cios dla firmy, która spieszyła się, by jak najszybciej zatrzeć złe wrażenie po premierze Cyberpunk 2077. 

CD Projekt kupił wynajmowany od 20 lat budynekCD Projekt. Giełdowe szaleństwo na akcjach polskiej spółki. W tle nie tylko Elon Musk

CD Projekt opóźnia publikacje raportów finansowych

W piątek natomiast pojawił się komunikat, że spółka opóźni publikacje sprawozdań okresowych spółki za rok 2020 oraz za pierwszy kwartał 2021 roku. To dość istotne dane, bo będą uwzględniały przychody z Cyberpunk 2077, kluczowe dla CD Projekt.

Tesla Model S PlaidCD Projekt i nowa Tesla. Na ekranie znalazł się Wiedźmin 3

Pierwotnie jednostkowy raport roczny i skonsolidowany raport roczny za 2020 rok miały zostać upublicznione 30 marca 2021 roku, ale firma przesunęła ten termin na 19 kwietnia. Z kolei skonsolidowany raport za I kwartał 2021 roku ukaże się tylko dwa dni później, niż zaplanowano, czyli 27 maja. 

Zmiana daty publikacji sprawozdań jest skutkiem ataku hakerskiego, którego celem była Spółka i wiążącym się z tym czasowym ograniczeniem dostępu do jej zasobów wewnętrznych. Ograniczenie dostępu wynikało między innymi z konieczności odtworzenia wspomnianych zasobów informatycznych Spółki, przeprowadzenia analizy przyczyn i skutków ataku oraz wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu infrastruktury Spółki

- przekazało CD Projekt w komunikacie. 

Więcej o: