CD Projekt i nowa Tesla. Na ekranie znalazł się Wiedźmin 3. Elon Musk już gra.

Tesla zaprezentowała nowy Model S. Pojazd wyposażono w komputer, który mocą dorównuje PS5 i jest w stanie uruchomić najnowsze gry. Elon Musk zdradza, że Tesla udźwignie nawet Cyberpunka 2077. Na zdjęciach promocyjnych główne miejsce zajmuje inna gra CD Projekt - Wiedźmin 3.

W marcu 2021 roku pojawi się odświeżona Tesla Model S w wariantach Plaid oraz Plaid+. Jak informuje na Twitterze Elon Musk, to pierwszy w historii fabryczny samochód przyspieszający od zera do setki w mniej niż dwie sekundy. Maksymalna prędkość, przy odpowiednich oponach to nawet 320 km/h. 

Największą uwagę przykuwa jednak zamontowany w Tesli ekran i podpięty do niego komputer. Elon Musk pokazał, że nie rzuca słów na wiatr i jest prawdziwym fanem gier wideo. 

Zobacz wideo Nowe, inne gwiezdne wojny? Rosja straci miliony, USA umocnią pozycję, a pomoże w tym Elon Musk [OKO NA ŚWIAT]

Nowa Tesla. CD Projekt wyróżniony przez Elona Muska

Elon Musk dał się poznać jako zagorzały fan grania i już parę lat temu przedstawił program Tesla Arcade. Aplikacja pozwala uruchomić proste gry na wbudowanym ekranie Tesli. Firma poszła jednak o krok dalej i w odświeżonym Modelu S zamontowano komputer o wydajności 10 TFLOPS. Moc sprzętu jest więc porównywalna do wydajności PlayStation 5. 

Prezentacja zawiera także polski akcent. Na zdjęciach promocyjnych wyeksponowano grę Wiedźmin 3 od studia CD Projekt Red. Musk wspomniał na Twitterze, że Tesla Model S "udźwignie" też Cyberpunka 2077, choć warto zaznaczyć, że - na ten moment - najnowsza gra "Redów" nie jest dostępna na platformie Tesla Arcade. Słowa szefa Tesli świadczą jednak o tym, że Model S dysponuje naprawdę mocnym komputerem, ponieważ Cyberpunk 2077 jest jedną z najbardziej wymagających sprzętowo produkcji na rynku

Wiedźmin już przed rokiem był przedmiotem ankiety Elona Muska 

Odświeżona Tesla Model S została zaprezentowana niemal równo rok po tym, jak Elon Musk zorganizował ankietę na Twitterze dot. produkcji CD Projekt. Na fali premiery serialu Netfliksa miliarder spytał, czy jego fani chcieliby zagrać w Wiedźmina na Tesli. 85 proc. z ponad 690 tys. osób, które zagłosowały, zaznaczyło odpowiedź "Tak [rzuca grosza]". Sformułowanie było nawiązaniem do popularnej piosenki z serialu.

Elon Musk tym samym pokazał, że nie rzuca słów na wiatr, a stałą cechą jego biznesów jest mieszanie się z rozrywką. Wystarczy wspomnieć o akcji promocyjne The Boring Company, w której można było kupić miotacze ognia, wystrzeleniu w kosmos Tesli czy sprzedaży satynowych bokserek. 

Więcej o: