Mapy Google pokazują już ceny paliw. Ale nie u wszystkich

Mapy Google dostały aktualizację, dzięki której można sprawdzić ceny paliw bezpośrednio w aplikacji. Aktualizacja nie trafiła jednak jeszcze do wszystkich.

Mapy Google w Stanach Zjednoczonych już od lat pokazują ceny paliwa na stacjach benzynowych. Nie była to jednak funkcja powszechnie dostępna także w innych krajach. To zaczęło się zmieniać i Google zdaje się powoli udostępniać nową opcję na wszystkie urządzenia. 

Zobacz wideo Nawet Google czasami się myli. Największe wpadki internetowego giganta [TOPtech]

Mapy Google z funkcją sprawdzania cen paliw

Ceny paliw można sprawdzić poprzez wyszukanie na mapie Google konkretnej stacji benzynowej i wejście w jej szczegóły. Koszty benzyny czy gazu wyświetlają się również bezpośrednio na mapie. Zamiast pełnego cennika widać na niej jedynie koszt najpopularniejszej benzyny PB95. 

Ceny pogrupowane są oczywiście według rodzajów paliwa. W amerykańskiej wersji aplikacji ceny brane są z bazy danych, nie wprowadzają ich więc oddolnie użytkownicy.

Cen paliwa nie sprawdzimy na wszystkich stacjach, dotyczy to pojedynczych obiektów, które udostępniają swoje cenniki. 

Mapy GoogleMapy Google będą pokazywać przejścia dla pieszych

Aktualizacja nie jest jeszcze dostępna dla każdego użytkownika i dla każdego kraju. Niektórzy mogą sprawdzić tylko zagraniczne stacje. Wirtualnemedia.pl donoszą jednak, że w Warszawie można sprawdzić ceny w połowie stacji paliw. 

100 nowości w mapach Google

Google zapowiedziało, że w 2021 roku wprowadzi aż 100 nowości do aplikacji Mapy. Wśród zmian ma pojawić się nawigacja Live View w budynkach, np. na lotniskach czy w centrach handlowych. Google planuje również udostępniać dane o jakości powietrza.

Mapy Google z nową funkcją. Kierowcy będą widzieć trasy przyjazne środowiskuMapy Google z nową funkcją. Kierowcy będą widzieć trasy przyjazne środowisku

Firma udostępniła w tym roku już funkcję wyznaczania trasy, która może nie jest najszybsza, ale za to najbardziej przyjazna środowisku. W lutym z kolei pojawiła się możliwość płacenia za parking i bilety komunikacji miejskiej z poziomu aplikacji. 

Więcej o: