Mapy Google niebawem z nową funkcją. Bez wychodzenia z aplikacji zapłacisz za bilet i parking

Mapy Google otrzymają możliwość płacenia za bilety komunikacji miejskiej. Początkowo funkcja będzie dostępna w trzech polskich miastach. Firma pracuje również nad wdrożeniem w Europie możliwości płacenia za parkingi.

Mapy Google już dawno przestały być jedynie mapami. Śmiało można nazwać aplikację firmy z Mountain View wirtualnym przewodnikiem, który ciągle się rozwija. Tym razem do Google Maps zawitała funkcja zakupu biletów komunikacji miejskiej.

Zobacz wideo Nawet Google czasami się myli. Największe wpadki internetowego giganta [TOPtech]

Mapy Google pozwolą kupić bilet do autobusu i na parking

Bez względu na to, jak się poruszasz, Mapy Google pomogą Ci bez wysiłku dotrzeć do celu. W najbliższych tygodniach do Map Google na Androida trafi pomocna nowość przygotowana wspólnie z zespołem Google Pay: informacja o możliwości płacenia za bilety zbliżeniowo w pojeździe, bez wyciągania portfela lub szukania kiosku przy przystanku

- informuje Google na swoim blogu.

Za przejazd komunikacją będzie można z pomocą Map Google zapłacić bezpośrednio w biletomacie w pojeździ. Pojawi się też opcja opłacenia przejazdu tuż po zaplanowaniu trasy w aplikacji. Płatności będą odbywać się z pomocą Google Pay i podłączonych do usługi kart debetowych lub kredytowych. Kupiony bilet będzie można pokazać w cyfrowej wersji kontrolerowi. Weryfikacja ma być także możliwa poprzez zwykłe przyłożenie telefonu do czytnika. Nowa funkcja ma się pojawić w ciągu kilku tygodni w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu, ale za bilety przez Mapy Google zapłacimy m.in. także w Pradze czy Mediolanie. 

Google poinformowało także że wdrożyło możliwość płacenia za parkingi w 400 amerykańskich miastach. Firma pracuje, by funkcja ta trafiła także do Europy we współpracy z lokalnymi partnerami. 

Nowe funkcje Map Google

W ciągu ostatniego roku Mapy Google wzgbogaciły swoją funkcjonalność o sporo różnych opcji, m.in.  o te związane z pandemią koronawirusa. Wprowadzono możliwość weryfikacji, czy sklepy są otwarte w trakcie pandemii, dodano opcję sprawdzenia, w których lokalach można zamówić jedzenie z dostawą lub na wynos, a także umożliwiono sprawdzenie danych dot. zachorowań na COVID-19 w wybranych krajach.

Po drodze rozszerzono aplikacje o możliwość sprawdzenia, gdzie znajdują się przejścia dla pieszych, które ulice są oświetlone oraz dodano tryb bezpieczeństwa, na wypadek porwania.

Więcej o: