Jabra prezentuje nowe modele słuchawek true-wireless. Ceny pozytywnie zaskakują

Daniel Maikowski
Duński producent zaprezentował nowe portfolio słuchawek. Jesienią do sprzedaży trafią modele Elite 7 Pro i Active. Wcześniej, bo od 1 września będziemy mogli kupić warianty Elite 3 i 2. Ten ostatni jest dostępny tylko na wybranych rynkach, w tym w Polsce.

Ci, którzy liczyli, że Jabra już teraz pokaże następcę znakomitego modelu Elite 85t - póki co - muszą  obejść się smakiem. Na premierę flagowych słuchawek Elite 95t jeszcze poczekamy. Tymczasem Duńczycy zaprezentowali cztery bezprzewodowe warianty Elite - w dość atrakcyjnych cenach.

Czytaj też: Jabra Elite 85t to znakomite słuchawki z ANC. Oto 5 rzeczy, które warto o nich wiedzieć

Zobacz wideo Surface Headphones 2 to słuchawki do zadań specjalnych, ale niekoniecznie do słuchania muzyki

Elite 7 Pro i Elite 7 Active - słuchawki dla bardziej wymagających

Pierwszy z nowych modeli, Jabra Elite 7 Pro stawia przede wszystkim na jakość rozmów. Słuchawki wyposażono w technologię Jabra MultiSensor Voice, która łączy w sobie czujnik przewodnictwa kostnego, cztery mikrofony oraz algorytmy poprawiające czystość audio.

Jabra Elite 7 ProJabra Elite 7 Pro Stefanie Calleja-Gera

Elite 7 Pro oferują również regulowaną technologię redukcji szumów (ANC) i są o 16 procent mniejsze od modelu Elite 75t, czyli najmniejszych dotychczas słuchawek dousznych Jabry. Nowy model oferuje 9 godzin pracy na jednym ładowaniu (35 godzin z ładującym etui). Nie zabrakło też funkcji szybkiego ładowania (5 minut ładowania = 1,2 godziny odtwarzania muzyki) oraz wsparcia dla technologii Qi.

Jabra Elite 7 ProJabra Elite 7 Pro fot. Jabra

Model, Elite 7 Active, powstał z kolei z myślą o osobach aktywnych. Nie znajdziemy tu technologii  MultiSensor Voice, ale poza tym słuchawki te dysponują bliźniaczą specyfikacją w stosunku do 7 Pro. Zastosowano tu technologię ShakeGrip, dzięki której słuchawki dopasowują się do kształtu uszu i nie wypadają z nich podczas treningu. Mikrofon pokryto siateczką, która zapewnia osłonę przed wiatrem

Obydwa urządzenia oferują wsparcie dla technologii Bluetooth 5.2. Posiadają także stopień ochrony IP57. Możemy je więc zachlapać je wodą, ale kąpiel czy nurkowanie w basenie nadal będzie kiepskim pomysłem. Model Elite 7 Pro został wyceniony na 799 zł. Elite 7 Active kosztują natomiast 699 zł.

Jabra Elite 3Jabra Elite 3 fot. Jabra

Elite 3 i Elite 2 - budżetowa alternatywa

Jabra Elite 3 to tańsza alternatywa dla modeli Elite 7. Znajdziemy tu m.in. 6-milimetrowe przetworniki, 4 mikrofony oraz wsparcie dla technologii Qualcomm aptXTM HD. Bateria pozwoli nam na 7 godzin odtwarzania muzyki (28 godzin z etui ładującym). Jest również funkcja HearThrough umożliwiająca słuchanie dźwięków z otoczenia. Zabrakło natomiast aktywnego ANC i ładowania bezprzewodowego.

Jabra Elite 2Jabra Elite 2 Paul Broadrick

Na kilku rynkach, w tym w Polsce, dostępny będzie jeszcze jeden model nowych słuchawek Jabry - Elite 2. Jest on jeszcze tańszy od modelu Elite 3, a przy tym oferuje podobne funkcje. Najważniejsza różnica to jedynie dwa wbudowane mikrofony (model Elite 3 ma ich cztery).

Model Elite 3 został wyceniony na 319 zł, podczas gdy za wariant Elite 2 zapłacimy 249 zł. Słuchawki Elite 2 i Elite 3 będą dostępne w Polsce od 1 września, a Elite 7 Pro i Elite 7 Active od 1 października.

Więcej o: