Polska gra hitem na Steamie. UFO, kopalnie i egzotyczne samochody. Zwróciła się w 1,5 godziny

"Gas Station Simulator" to wedle twórców mocno wyczekiwany przez miłośników symulatorów. Jak bardzo? Na tyle, że koszty produkcji polskiej gry zwróciły się w 1,5 godziny od premiery. To kolejny dowód na ekspansję polskich producentów na globalnym rynku.

"Gas Station Simulator", polska gra stworzona przez Drago Entertaiment i wydana przez Movie Games, okazała się prawdziwym hitem platformy Steam

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin. Oto trzy polskie gry, które okazały się strzałem w dziesiątkę [TOPtech]

Premiera tytułu, która miała miejsce w środę 15 września, spotkała się z tak dużym zainteresowaniem graczy, że koszty produkcji zwróciły się w zaledwie 1,5 godziny - podaje serwis Comparic. 

"Zarząd Drago Entertainment S.A. z siedzibą w Krakowie niniejszym informuje, że w ciągu półtorej godziny od premiery gry „Gas Station Simulator" (Gra) na platformie Steam wygenerowana sprzedaż Gry, po uwzględnieniu kosztów prowizji platformy oraz wydawcy, pokryła całkowite łączne koszty produkcji Gry wynoszące szacunkowo około 450.000 zł" - czytamy w komunikacie spółki. 

Polska gra na platformie SteamPolska gra na platformie Steam Fot. Steam

Tytuł błyskawicznie wskoczył też do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych gier platformy Stream na całym świecie. 

Polska gra znów światowym hitem. Pustynia, samochody, a nawet UFO

Rozgrywka symulatora toczy się na amerykańskiej pustyni, gracz wciela się w rolę właściciela stacji benzynowej położonej w pobliżu autostrady. Do zadań należy nie tylko tankowanie samochodów, ale i prowadzenie prac remontowych, rozładunkowych, dbanie o pobliski teren. Rozgrywka jest jednak bardziej rozbudowana - w filmie promującym tytuł pojawiają się nawet kopalnie, a nawet... statek UFO. 

Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO Entertainment, przyznaje, że "Gas Station Simulator" był mocno wyczekiwany przez miłośników symulatorów. - Tym większą przyjemność sprawia nam oficjalna premiera tego projektu, do której przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Pokładamy duże nadzieje w tym tytule - stwierdziła komentując sukces premiery. 

Sukces polskiej gry to kolejny dowód na ekspansję polskich firm specjalizujących się w grach. Po sukcesie "Wiedźmina", wydanego przez CD Projekt, globalny sukces osiąga coraz więcej producentów  naszego kraju. Wśród innych tytułów wymienić warto "This War of Mine", "Frostpunk" czy "My Memory of Us". 

Więcej o: