Google Maps dostanie bardzo przydatny widżet. Nawigację ustawimy znacznie szybciej

Google testuje nowy widżet w Mapach. Pozwoli on szybciej włączyć nawigację i ustalić miejsca, do których najczęściej jeździmy. Niedługo widżet powinien trafić do wszystkich użytkowników.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Widżety przeżywają w tym roku swój renesans. Bardzo często wykorzystywane w początkach Androida z czasem straciły na znaczeniu. Telefony wówczas były dużo słabsze i sam pamiętam, że liczne widżety mocno nadwyrężały płynność działania urządzenia. Dzisiaj w kieszeniach nosimy sprzęty o nieporównywalnie większej mocy, co pozwala na używanie wielu widżetów bez nadmiernego obciążania smartfona

Zobacz wideo Nawet Google czasami się myli. Największe wpadki internetowego giganta [TOPtech]

Google Maps z nowym widżetem do nawigacji

Portal XDA Developers informuje, że jedna z testowych wersji Google Maps ma możliwość dodania nowego widżetu. Jest dosyć prosty - u góry znajdujemy pasek wyszukiwania, a pod spodem kilka przycisków. Można dodać skrót do nawigacji do domu czy pracy, ale także wyszukiwane restauracji, stacji benzynowych czy pobliskich hoteli. Wygląd widżetu możecie zobaczyć w galerii do artykułu. Zrzuty ekranu zamieścił na reddit jeden z użytkowników forum. 

Proste rozwiązanie może ułatwić korzystanie z map tym osobom, które traktują je przede wszystkim jako program do nawigacji. Jedno kliknięcie i telefon już nas prowadzi do wybranego miejsca.

XDA Developers informuje równie, że Google zaczęło już wypuszczać aktualizacje z nowym widżetem. Jak zawsze odbywa się to stopniowo. Nowa funkcja powinna pojawić się na większości smartfonów w ciągu kilku najbliższych dni. 

Mapy Google stały się potężnym kombajnem

Rozwiązanie z widżetem będzie dość wygodne. Mapy Google nie są już bowiem jedynie prostą nawigacją. To także przewodnik po mieście, który pozwala zaplanować całą wycieczkę, a nie jedynie dojazd na miejsce. Rozbudowano je także o recenzje miejsc, dane nt COVID-19 czy ceny paliw na stacjach, czyniąc z programu prawdziwy kombajn.

Widżet nadaje Google Maps prostoty, a jednocześnie nie pozbawia ich żadnych funkcji. W ostatnim roku była to jedna z najczęściej aktualizowanych aplikacji. Nowe dodane funkcje możecie sprawdzić w naszych artykułach o mapach googla pod TYM adresem.

Więcej o: