Anonymous zamieścił kolejne dane rosyjskich firm i zapowiada ogromny wyciek. "Zdmuchnie Rosję"

Hakerzy z grupy Anonymous ujawnili maile rosyjskich firm Rostproekt i MashOil oraz uruchomili specjalną stronę internetową, na której będą publikować kolejne informacje. Kolektyw zapowiedział również ujawnienie ogromnej paczki danych, a wyciek ma "zdmuchnąć Rosję".

Anonymous uderzyli w moskiewską firmę MashOil, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i konserwacją sprzętu używanego w przemyśle wiertniczym, wydobywczym i szczelinującym. Hakerzy wykradli i udostępnili 110 GB danych firmy, które zawierają m.in. ponad 140 tys. maili. Z kolei wyciek z firmy budowlanej RostProekt obejmuje 2,4 GB maili.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Rosja. Nadchodzi wielki wyciek danych, zapowiadają Anonymous

Kolektyw Anonymous powiadomił również o utworzeniu strony internetowej anonymousleaks.xyz, na której gromadzone będą dane z nadchodzących i przyszłych wycieków.

Natomiast w rozmowie z amerykańską gazetą "International Business Times" jeden z hakerów Anonymous zapowiedział wyciek ogromnej ilości danych, który "zdmuchnie Rosję". Paczka ma zawierać aż 1,22 TB danych, a według informacji posiadanych przez gazetę, publikacja nastąpi w ciągu 1-2 tygodni.

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Hakerzy z Anonymous wypowiedzieli cyberwojnę Rosji. Dołączył Network Batalion 65

Rosja jest regularnie atakowana w cyberprzestrzeni za jej inwazję na Ukrainę. Do cyberwojny dołączyły również inne grupy hakerów. Kilka dni temu grupa pod nazwą Network Batalion 65 (NB65) włamała się do Ogólnorosyjskiej Państwowej Telewizji i Radiofonii i wykradła z ich serwerów 870 GB danych. Pliki mają zawierać informacje dotyczące rosyjskich, propagandowych kanałów telewizyjnych.

Wcześniej Anonymous zaatakowali cztery witryny rosyjskich urzędów. Hakerom udało się m.in. zablokować stronę Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Natomiast na początku marca kolektyw przejął rosyjskie kanały telewizji publicznej i puszczał z nich nagrania z wojny w Ukrainie.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Zobacz wideo W jaki sposób skutecznie zablokować rosyjską dezinformację?
Więcej o: