Twitter uderza w Rosję. Serwis nie będzie polecał kont należących do rosyjskiego rządu

Twitter nie będzie już rekomendował kont należących do rosyjskiego rządu. Decyzja została podjęta w związku z blokowaniem przez Rosję przepływu informacji w internecie. "Ten krok drastycznie zmniejsza prawdopodobieństwo, że osoby na Twitterze zobaczą tweety z tych kont" - wyjaśnił Yoel Roth dyrektor ds. integralności witryny.

Konta na Twitterze obsługiwane przez rosyjski rząd nie będą już "wzmacniane ani polecane osobom na Twitterze, w tym w Home Timeline, Explore, Search i innych miejscach w serwisie" - przekazał we wtorek amerykański serwis społecznościowy na swoim blogu. Decyzja uderzy w ponad 300 rządowych rosyjskich kont.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Twitter ogranicza widoczność rosyjskich kont rządowych

Twitter przyjął nową politykę, która ma zapewnić swobodny przepływ informacji. Serwis nie będzie wzmacniać ani rekomendować kont na swojej platformie, prowadzonych przez rządy "zaangażowane w zbrojny konflikt międzypaństwowy", które jednocześnie ograniczają przepływ informacji. Nowa polityka Twittera została przyjęta wobec Rosji za jej inwazję na Ukrainę i "drastycznie zmniejsza prawdopodobieństwo, że osoby na Twitterze zobaczą tweety z tych kont".

Próby ograniczenia lub zablokowania przez państwa dostępu do wolnej informacji w ich granicach są wyjątkowo szkodliwe i są sprzeczne z przekonaniami Twittera w kwestii prowadzenia zdrowych i otwartych publicznych dyskusji. Zależy nam na bardziej sprawiedliwym traktowaniu rozmów o globalnych konfliktach i nadal będziemy oceniać, czy ta zasada może być stosowana w innych kontekstach, poza międzypaństwowymi konfliktami zbrojnymi

- czytamy na blogu Twittera.

Przypomnijmy, 4 marca Rosja ograniczyła dostęp m.in. do Twittera w związku z ustawą, która zakazuje rozpowszechniania "fałszywych informacji" (chodzi o to, by informacje o wojnie, którą Rosja rozpętała w Ukrainie, nie docierały do Rosjan). Następnie Twitter uruchomił nową wersję serwisu, aby ominąć inwigilację i cenzurę w Rosji.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Twitter będzie testował nowy przycisk "edytuj"

Twitter ogłosił również, że pracuje nad możliwością edytowania opublikowanych wcześniej wpisów. Nowy przycisk "edytuj" będzie testowany w Twitter Blue Labs w najbliższych miesiącach, powiadomił 5 kwietnia Jay Sullivan, wiceprezes ds. produktów konsumenckich. Podkreślił, że możliwość edytowania wpisów "była najbardziej pożądaną funkcją Twittera od wielu lat".

Potwierdza to najnowsza ankieta, którą utworzył Elon Musk, najbogatszy człowiek na świecie, a zarazem największy udziałowiec Twittera (miliarder wykupił 9,2 proc. akcji spółki). Musk zapytał użytkowników, czy chcą przycisk "edytuj". Ponad 73 proc. osób wybrało odpowiedź "tak". W ankiecie wzięło dotąd udział ponad 4,4 mln osób.

Posłuchaj podcastu Anonymous wypowiedzieli wojnę Putinowi. Kto stoi za tą organizacją? [TECHNOTERAPIA]
Więcej o: