Ceny sprzętu zaczęły spadać. Czy to dobry moment na zakup laptopa? Unikaj tych procesorów [PODCAST]

Czekaliśmy długo, ale wreszcie się doczekaliśmy. Na rynku komputerów zapanowała mała stabilizacja. Ceny podzespołów powoli zaczynają spadać. Czy to dobry moment na zakup nowego laptopa? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Wybuch pandemii COVID-19 doprowadził m.in. do przerwania światowych łańcuchów dostaw, co bardzo negatywnie odbiło się na cenach podzespołów i sprzętu komputerowego. Komputery drożały również z powodu rekordowego popytu związanego z przejściem wielu pracowników na pracę zdalną.

Posłuchaj podcastu

W ostatnich tygodniach obserwujemy jednak niewielki (ale jednak) spadek cen laptopów i podzespołów, co może zwiastować nadejście nieco lepszych czasów. Producenci powoli wychodzą z pandemicznego kryzysu, a popyt zaczyna spadać.  Firma Gartner wyliczyła, że sprzedaż komputerów w I kwartale 2022 roku zanotowała spadek o 7,7 procent w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego (r/r).

Jeśli przez ostatnie dwa lata odkładaliśmy decyzję o zakupie nowego komputera, to być może nadszedł czas, aby te plany zrealizować. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę przed wizytą w sklepie?

Jaką specyfikacją powinien dysponować wydajny laptop? Jakich procesorów i dysków unikać?   Rozmawiamy o tym w najnowszym odcinku podcastu TechnoTerapia.

Więcej o: