Cyberpunk 2077 - nowy dodatek i patch. Jakie zmiany zapowiedzieli twórcy CD Projekt Red?

Firma CD Projekt Red zapowiedziała wielkie zmiany w grze Cyberpunk 2077. Gra ma zostać rozbudowana o dodatkowy wątek fabularny, a także od 6 września gracze mogą korzystać z najnowszej aktualizacji. Wprowadza ona m.in. elementy nawiązujące do serii anime "Cyberpunk Edgerunners" i "Wiedźmina". Wypuszczono także nową grę mobilną.

Cyberpunk 2077 wyszedł w grudniu 2020 roku po tym, jak CD Projekt trzykrotnie przekładał premierę gry. Od momentu, gdy gra zaczęła być dostępna dla graczy, nawarstwiały się problemy. Gracze zgłaszali błędy graficzne, czy problemy ze skryptami. CD Projekt RED obiecało więc, że Cyberpunk 2077 będzie regularnie ulepszany, nawet po premierze. We wtorek podczas streamu Night City Wire deweloper przekazał, co dokładnie przygotował dla graczy

Zobacz wideo Jak pracuje się z Keanu Reevesem? Opowiada twórca Cyberpunka

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty - nowy dodatek fabularny 

Przede wszystkim zapowiedziano dodatek fabularny - Cyberpunk 2077: Phantom Liberty. W zwiastunie dodatku możemy zobaczyć powrót bohatera znanego jako V. Akcja dodatku rozgrywa się w dzielnicy Nowych Stanów Zjednoczonych, która wcześniej nie pojawiała się w grze. W dodatku mają pojawić się także nowe postacie.

Deweloper zachęca graczy przysięgą, którą składa V. - Uroczyście przysięgam, że będę wiernie służył Nowym Stanom Zjednoczonym Ameryki - mówi bohater. Dodatek ma odbiegać od głównego charakteru gry. Phantom Liberty będzie bowiem bliżej do szpiegowskiego thrillera - czytamy na gry-online.pl

Z rozszerzenia nie skorzystają jednak wszyscy gracze. Ma ono być dostępne jedynie dla konsol nowej generacji - PlayStation 5, Xbox Series oraz PC. Dokładna data premiery nie jest znana, ale CD Projekt Red zapowiada, że DLC wyjdzie już w 2023 roku.  

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

Cyberpunk 2077. Aktualizacja do gry już dostępna

Za to już teraz w grze dostępny jest Patch 1.6, który również ogłoszono podczas streamu. W dużej mierze jest on bezpośrednio związany z anime "Cyberpunk Edgerunners", które 13 września będzie miało swoją premierę na platformie Netflix. W grze mają pojawić się specjalne misje nawiązujące do serialu, a także broń, czy ubrania.  

Portal interia.pl donosi, że aktualizacja 1.6 dodała do Cyberpunka 2077 także nową funkcję transmogu. Umożliwi ona zmianę wyglądu swoich ubrań, zachowując statystyki z innego sprzętu. Przeniesione mogą zostać także zapisy gry pomiędzy różnymi urządzeniami. Wśród planowanych nowości na kolejne miesiące jest m.in. przebudowanie systemu działania policji w Night City, modyfikacja walki wręcz oraz zmiany w pojazdach

Cyberpunk 2077 puszcza oko do fanów "Wiedźmina" 

W aktualizacji znajdzie się także prawdziwa gratka dla fanów innej serii od CD Projekt Red - Wiedźmina. Na automatach znajdujących się w grze Cyberpunk 2077 będzie można zagrać w grę "Bieg przez Płotki" osadzonej w uniwersum "Wiedźmina". Gra ta jest również do pobrania za darmo na urządzenia mobilne z Androidem i iOS. 

Więcej o: