Awaria Instagrama. Użytkownicy stracili dostęp do swoich kont. Są blokowane bez wyraźnego powodu

Instagram ma awarię. Użytkownicy nie mogą zalogować się do swoich kont, a tym, którym się udało, wyraźnie zmniejszyła się liczba obserwujących. "Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy z was mają problemy z dostępem do swojego konta na Instagramie. Zajmujemy się tym i przepraszamy za niedogodności" - poinformował serwis społecznościowy. Awaria ma charakter globalny.

"Zawiesiliśmy Twoje konto 31 października 2022 roku. Pozostało 30 dni na odwołanie się od tej decyzji" - taki komunikat zobaczyło tysiące osób na całym świecie, które w poniedziałek w godzinach popołudniowych (polskiego czasu) zalogowały się do swojego konta na Instagramie. Aplikacja ma bowiem awarię.

Zobacz wideo VR-em można leczyć, ale też wykorzystać do tortur. A wirtualna rzeczywistość wchodzi do mainstreamu

Globalna awaria Instagrama 

Według danych strony Downdetector w Polsce zgłoszenia o nieuzasadnionych blokadach zaczęły nasilać się około godziny 13, a ich liczba wciąż rośnie. W sumie do godziny 16:00 spłynęło już prawie 3 tysiące zgłoszeń o problemach z zalogowaniem się do aplikacji. Problem ten dotyczy jednak nie tylko Polski, a występuje w skali globalnej. 

Awaria InstagramaAwaria Instagrama https://downdetector.pl

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.p

Instagram blokuje konta użytkownikom

"Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy z was mają problemy z dostępem do swojego konta na Instagramie. Zajmujemy się tym i przepraszamy za niedogodności" - poinformował Instagram na Twitterze.

Konsekwencją tego, że wielu osobom zablokowano konta, jest zmniejszenie liczby obserwujących u tych, którzy wspomnianych ograniczeń nie dostali. Make Life Harder - jedno z największych polskich kont na Instagramie poinformował, że od rana stracił już ponad 50 tysięcy obserwujących. 

Przyczyny awarii wciąż nie są znane. Nie wiadomo też, jak długo potrwa jej naprawa i przywrócenie kont pokrzywdzonych użytkowników. Przypomnijmy, że niedawno, bo w piątek wieczorem polskiego czasu użytkownicy Facebooka, Instagrama, Messengera i WhatsAppa również zgłaszali awarię serwisów. 

Więcej o: