Apple pracuje nad iPhonem Ultra. Ma być jeszcze lepszy i jeszcze droższy

Jak czytamy w nowym raporcie Bloomberga, Apple pracuje nad iPhonem oznaczonym dopiskiem Ultra, który powinien trafić na rynek w przyszłym roku. Będzie to najlepszy i najdroższy iPhone w historii, bo - jak twierdzi sam szef Apple - klientów wciąż można przekonać, aby zapłacili więcej.
Zobacz wideo iPhone 14, czyli iPhone 13 na sterydach. Smartfon świetny, ale nie za tę cenę [TOPtech]

Ledwie kilka miesięcy temu Apple zaprezentowało iPhone'y 14, a w internecie już roi się od plotek na temat nadchodzących urządzeń. Nieoficjalnie mówi się, chociażby o nowej wersji Ultra, która mogłaby pojawić się w miejsce iPhone'ów z końcówką Pro w nazwie.

Nie tylko Pro. Na rynku może pojawić się iPhone Ultra

Według informacji Marka Gurmana z Bloomberga Apple faktycznie pracuje lub przynajmniej przymierza się do opracowania iPhone'a oznaczonego dopiskiem Ultra. Nie zastąpi on jednak topowych wersji Pro i Pro Max, ale będzie jeszcze potężniejszą wersją iPhone'a, która miałaby być wabikiem na najbardziej wymagających użytkowników.

iPhone Ultra miałby otrzymać szybszy procesor, jeszcze większy wyświetlacz oraz usprawniony aparat w stosunku do odmiany Pro. Niewykluczone jest też wprowadzenie innych zmian, np. całkowite usunięcie fizycznego portu ładowania.

Wersja Ultra ma zadebiutować jednak dopiero w 2024 roku obok iPhone'a 16 i 16 Pro.

Oczywiście wraz z lepszą specyfikacją pojawi się też wyższa cena, którą przyjdzie zapłacić za iPhone'a 16 Ultra. Konkretna kwota na razie pozostaje nieznana, ale nowe urządzenie ma być z pewnością znacznie droższe od sprzedawanych obecnie iPhone'ów Pro. 

Obecnie iPhone 14 Pro kosztuje nad Wisłą od 6499 do 9799 zł, a iPhone 14 Pro Max od 7199 do 10499 zł.

Klienci Apple wciąż mogą zapłacić więcej

Zdaniem Bloomberga, wysoka cena nie powinna być jednak dla klientów Apple problemem. CEO firmy, Tim Cook oświadczył ostatnio, że dalszy wzrost cen obecnych na rynku iPhone'ów nie jest wykluczony, ale miłośnicy urządzeń amerykańskiego producenta są w stanie zapłacić za nie jeszcze więcej.

Cook twierdzi, że konsumentów można przekonać, by nieco głębiej sięgnęli do kieszeni, podsuwając im lepsze produkty i więcej nowości. To m.in. dlatego, że iPhone już stał się integralną częścią ich życia.

- Myślę, że ludzie mogą stać się naprawdę elastyczni [w kwestii ceny], aby dostać najlepsze, na co mogą sobie pozwolić - mówił CEO Apple.

Słowa te zwiastują możliwą podwyżkę cen iPhone'ów 15, które mają zostać pokazane tej jesieni. Według plotek różnice między podstawową odmianą nowych iPhone'ów (czyli prawdopodobnie iPhonem 15 i 15 Plus) a wersjami Pro (iPhone 15 Pro i 15 Pro Max) będą jeszcze większe niż w zeszłym roku, aby usprawiedliwić wysokie ceny tych drugich.

Więcej ciekawostek na temat smartfonów Apple znajdziesz na Gazeta.pl

Więcej o: