Krzysztof Stanowski numerem jeden. Żaden dziennikarz nie ma takich zasięgów. Nowe dane

Krzysztof Stanowski ma największe zasięgi na Twitterze wśród polskich dziennikarzy. Na pozycji lidera zastąpił Łukasza Boka. Wpisy dziennikarza Kanału Sportowego zrobiły aż 26,2 mln wyświetleń. Ranking zdominowali dziennikarze sportowi.

Krzysztof Stanowski od wielu lat działa jako dziennikarz sportowy. Pracował m.in. dla "Przeglądu Sportowego", czy założył swój niezależny portal Weszło.com. Od kilku lat jest również dziennikarzem Kanału Sportowego, gdzie prowadzi m.in. takie formaty jak Dziennikarskie Zero czy Hejt Park, których tematyka nie ogranicza się wyłącznie do sportu. Popularność tych formatów i stanowcze, czasem kontrowersyjne opinie Stanowskiego z każdym miesiącem zwiększają jego popularność. Do tego stopnia, że w marcu był on dziennikarzem z największymi zasięgami w Polsce. Profil "Emocje w sieci" przeanalizował, na podstawie ponad 1450 profili dziennikarzy i publicystów w tym serwisie,  ich aktywność na Twitterze w marcu i wyszło im, że w sumie Tweety Stanowskiego miały 26,2 mln wyświetleń, co czyni go liderem w Polsce. Dziennikarz zyskał też w marcu 5,6 tys. nowych obserwujących na koncie, najwięcej ze wszystkich dziennikarzy.  

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 150 [zawiera autopromocję]

Dziennikarze z największymi zasięgami w Polsce

W lutym Krzysztof Stanowski w tymże rankingu zajmował drugie miejsce. Ustępował Łukaszowi Bokowi, który podaje w serwisie informacje ze strony "Konflikty i Katastrofy Światowe" dotyczące aktualnych wydarzeń ze świata. Teraz Bok zajął drugie miejsce. Jego wpisy miały w zeszłym miesiącu 20,9 mln wyświetleń, a profil zaczęło obserwować 5,4 tys. nowych kont. Podium zamyka niezależny publicysta Tomasz Lis z wynikiem 18,1 mln wyświetleń. W pierwszej piątce znaleźli się również: Tomasz Ćwiąkała, dziennikarz sportowy z Canal+ z 14,6 mln wyświetleń i redaktor naczelny Energetyka24 Jakub Wiech z wynikiem 10,3 mln wyświetleń. Pozostali dziennikarze w rankingu mają mniej niż 10 mln odsłon, a wśród nich w czołówce mamy nadreprezentację dziennikarzy sportowych m.in. Tomasz Włodarczyk, Leszek Milewski, Michał Pol czy Mateusz Święcicki.

Z kolei najaktywniejszymi dziennikarzami pod kątem publikowanych tweetów byli Blanka Aleksowska z Polska Press, lewicowy publicystyka Rafał Otoka Frąckiewicz oraz dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" Sławomir Wikariak. Natomiast od względem sumy interakcji (łączna liczba lajków i retweetów wpisów) pierwszą trójkę tworzą: Przemysław Hanzel, Tomasz List oraz dziennikarz TOK FM Jakub Medek. Odnotujmy również, że w zeszłym miesiącu największą stratę obserwujących zanotowali Jarosław Kuźniar (-2 tys.), Tomasz Sekielski (-1,6 tys.) oraz Bartosz Węglarczyk (-1,2 tys.). 

Więcej o: