Microsoft potwierdza: Będą kolejne zwolnienia. Z pracą pożegnało się już 10 tys. pracowników

Po zwolnieniu 10 tysięcy pracowników na początku 2023 roku Microsoft ogłasza kolejne zwolnienia. Pracę stracą osoby z działu sprzedaży i obsługi klienta.

Zwolnienia w dziale sprzedaży i obsługi klienta Microsoftu są niezależne od 10 tysięcy zwolnień, które producent oprogramowania ogłosił w styczniu br. - poinformowała w poniedziałek amerykańska telewizja CNBC.

Zobacz wideo Mogli być jak Facebook, Microsoft i Google, ale coś poszło nie tak. Te firmy stały się cieniem dawnej wielkości [TOPtech]

Kolejne zwolnienia w Microsofcie. Z pracą pożegna się co najmniej kilkaset osób

Tym razem, jak przekazano, rzecznik Microsoftu odmówił podania konkretnej liczby zwalnianych pracowników. Potwierdził jedynie, że koncern zamierza zwolnić 276 osób w samym stanie Waszyngton. 66 z nich to pracownicy zdalni. "Zmiany organizacyjne i kadrowe są niezbędną i stałą częścią zarządzania naszą działalnością. Wciąż będziemy ustalać priorytety i inwestować w strategiczne obszary wzrostu dla naszej przyszłości oraz we wsparcie naszych klientów i partnerów" - przekazał rzecznik firmy w wiadomości do mediów.

Zwalnia nie tylko Microsoft. Wielkie cięcia etatów m.in. w Google i Mecie

Z danych serwisu TechCrunch wynika, że tylko od stycznia do maja 2023 roku pracę u technologicznych gigantów (m.in. Microsoft, Google, Amazon i Meta) straciło ponad 190 tysięcy osób. O przyczynach takiego stanu rzeczy pisał na początku czerwca Bartłomiej Pawlak z Next.gazeta.pl:

"Jeszcze w czasie pandemii te same firmy masowo zatrudniały nowych pracowników, pomimo że ogólnie trend w pozostałych branżach był zupełnie odwrotny. (...) Firmy zatrudniały ludzi na potęgę, doświadczając sporego zapotrzebowania na technologię. (...) Teraz obserwujemy natomiast efekt w wejścia w trudniejsze czasy, po pomyślnym dla branży okresie rozwoju w pandemii. Otoczenie gospodarcze jest bowiem trudne, a firmy naturalnie szukają sposobów na cięcie kosztów". Więcej w tym artykule.

Więcej o: