Rozliczenie PIT przez aplikację: W ciągu kilku miesięcy użytkownicy serwisu e-Urząd Skarbowy mają otrzymać dostęp do aplikacji mobilnej, dzięki której będą mogli szybko załatwiać sprawy urzędowe - zapowiedział w rozmowie z PAP szef Krajowej Administracji Skarbowej i wiceminister finansów Marcin Łoboda, cytowany przez serwis propertynews.pl. Pojawi się m.in. możliwość rozliczenia zeznania podatkowego za 2024 r. oraz wysyłanie i odbieranie dokumentów w formie elektronicznej.
Nowa funkcja w mObywatelu: W przyszłym roku ma nastąpić integracja usług z serwisem mObywatel. Przez aplikację mobilną będzie można zapisać się na wizytę w Urzędzie Skarbowym. Obecnie na wizytę w urzędzie można się zapisać poprzez stronę internetową.
Polacy korzystają ze zdalnych udogodnień: W trzech pierwszych kwartałach 2024 r. podatnicy zdalnie zarezerwowali ponad 3,1 mln wizyt w Urzędzie Skarbowym. Usługa Umów+ została wprowadzona w 2020 r. Od tego czasu umówiono łącznie ponad 20 mln wizyt.
Czytaj więcej: "Nowa usługa w mObywatelu to może być hit. Ułatwi życie milionom Polaków".
Źródło: PropertyNews