Nowoczesne sposoby finansowania samochodu: najem długookresowy, dlaczego się opłaca

Jak stać się użytkownikiem wysokiej klasy samochodu bez konieczności zaciągania kredytu czy leasingu? Jest na to sposób. Długookresowy najem samochodów może być nowoczesną, wygodną i opłacalną opcją dla tych, którzy potrzebują pojazdu, ale chcą wydawać mniej. Dzięki rozwiązaniu, które oferuje jedna z największych firm specjalizujących się w finansowaniu samochodów, jeździć możemy nawet luksusowymi autami. SUV, limuzyna, komfortowe auto miejskie jednej z wielu marek mogą stanąć pod naszym domem w ramach jednej prostej opłaty. Płaci się tylko za korzystanie z auta - ubezpieczenie, naprawy, serwis, przeglądy, nie są naszym zmartwieniem. Jak to działa?

Nowoczesny samochód to często spory wydatek. Modele z górnej półki kosztują nawet kilkaset tysięcy złotych, te mniej luksusowe ponad 100 tys. Auta miejskie to wydatek rzędu co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Auta nie musimy oczywiście kupować, możemy sięgnąć po inne rozwiązania. Jedno z nich przybiera na popularności. Długookresowy najem samochodów wydaje się idealną opcją dla osób, które chcą szybko i wygodnie korzystać z nowego samochodu bez konieczności ponoszenia kosztu jego zakupu. Wynajem samochodu na długi okres ma kilka bezsprzecznych zalet, niezależnie czy jesteśmy przedsiębiorcą, osobą fizyczną, czy potrzebujemy auta do codziennych obowiązków zawodowych czy domowych. 

Wynajem samochodów nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale także w niektórych przypadkach może być wygodniejszy niż własność. Dlaczego? Wnosisz jedną opłatę. I nie martwisz się o szereg innych - od ubezpieczenia przez naprawy po opłaty za samochód zastępczy, czy naprawy, gdy na parkingu zdarzy się stłuczka.

Najem długookresowy  samochodu. To się po prostu opłaca

Jedną z podstawowych korzyści wynikających z długoterminowego wynajmu samochodu jest przewidywalność kosztów. Od początku wiemy, ile zapłacimy, wszelkie wydatki na naprawy, wymianę płynów eksploatacyjnych, serwis, przegląd, ubezpieczenie, jest po stronie właściciela samochodu.  

O tym, czy zakup samochodu jest opłacalny świadczy oczywiście indywidualna oferta, dlatego warto zwrócić uwagę na to, co do zaoferowania klientom ma Volkswagen Financial Services. Propozycji jest bowiem wiele. Mamy tu zarówno pojazdy marki VW, jak i inne. To najlepszy dowód na to, że najem długookresowy to większa elastyczność. Samochód można dostosować do zmieniającej się sytuacji rodzinnej - nowej pracy, pojawienia się dziecka, zainteresowania nowym hobby.

Dzięki ofercie VW FS możemy wybierać z szerokiej gamy modeli i marek, więc na pewno znajdziesz samochód odpowiadający naszym potrzebom i budżetowi. SUV, limuzyna, wygodne auto miejskie? Wybór jest spory. A jeśli z jakiegoś powodu będziesz potrzebował ulepszyć lub obniżyć klasę pojazdu, łatwo to zrobić przy wynajmie długoterminowym. A ponieważ płacimy tylko za korzystanie z auta możemy pozwolić sobie na wyższy model.

Jedna opłata i jeździsz. Długa lista spraw, którymi się nie martwisz

Najem długookresowy to świetny sposób, by idealne rozwiązanie było dopasowane do indywidualnych potrzeb. To również jasne zasady. Decydując się na wynajem co miesiąc uiszczamy jedną opłatę. Obejmuje cały szereg spraw, którymi normalnie musielibyśmy zajmować się sami. Opłata uwzględnia bowiem ubezpieczenie (OC, AC, NNW) a także assistance (holowanie pojazdu w razie kolizji lub awarii). Pakiet ochrony jest więc pełen. W ramach jednej opłaty mamy też zapewniony samochód zastępczy. I to bez limitu kilometrów. Auto będzie dostępne do czasu naprawy lub usunięcia usterki w samochodzie, który najmujemy.

Kolejna korzyść to brak opłat za materiały eksploatacyjne takie jak np. płyn hamulcowy. W ramach opłaty jest też diagnostyka auta, przeglądy w autoryzowanych serwisach, możliwość napraw z wykorzystaniem wyłącznie oryginalnych części samochodowych. W razie większych problemów takich jak stłuczka czy kolizja wynajmujący nie ponosi kosztów likwidacji szkody. W ramach dodatkowej opłaty nie musimy też martwić się o opony.

Komfortowe i nowoczesne rozwiązanie, które nadąża za tobą

Co jeszcze można powiedzieć o najmie długoterminowym? To maksymalny komfort. Wnosimy jedną opłatę, o resztę się w zasadzie nie martwimy. A to sprawia, że koszty są przewidywalne. Nie musimy obawiać się nagłych kosztów np. w przypadku awarii czy stłuczki. Volkswagen Financial Services zapewnia nam też gwarancję mobilności - jeśli z autem coś się stanie, otrzymamy zastępcze. Mamy przy tym pełne wsparcie doradców. W razie kryzysowej sytuacji wystarczy zadzwonić.

Wynajem długookresowy to łatwa możliwość zmiany auta - po zakończeniu umowy to, którym jeździmy, możemy oddać i podpisać umowę na kolejne - nowsze, nowocześniejsze, większe. W odróżnieniu od wielu innych rozwiązań finansowych najem nie wiąże się z opłatą początkową. Wyjeżdżamy z salonu modelem, który nam się spodobał i tyle. Możemy jednak wnieść 10 procentową opłatę, jeśli chcemy.

Wybierz jak długo chcesz jeździć

Umowę najmu można zawrzeć na 2, 3 lub 4 lata. Z góry wiemy więc, jak długo będziemy korzystać z auta. Zawierając umowę wybieramy też limit kilometrów (od 10 do 40 tys. km), a w razie przekroczenia limitu wnosimy niewielką opłatę za każdy przejechany kilometr.

Zwrot samochodu jest prosty – przy podpisywaniu umowy otrzymamy jasną instrukcję tego, co robić. VW FS dostarcza nam też "Przewodnik użytkowania i zwrotu pojazdu". Dowiemy się z niego m.in., że nie musimy się martwić o uszkodzenia pojazdu wynikające z normalnego użytkowania.

Samochód nie musi być ciężarem. Nie musisz martwić się o sprzedaż

Najem sprawia też, że nie będziemy musieli martwić się o sprzedaż samochodu po zakończeniu umowy najmu. Możemy po prostu zwróć go i uścisnąć sobie dłonie na do widzenia. Albo podpisać nową umowę: na inny, lepszy, wygodniejszy, nowszy samochód. 

Jak widać najem długookresowy to świetna opcja dla tych, którzy potrzebują niezawodnego i opłacalnego sposobu na regularne przemieszczanie się. Bez zmartwień, telefonów do mechaników, ubezpieczalni, stacji kontroli pojazdów. Niezależnie od tego, czy szukasz wygodnej opcji dla siebie i rodziny czy swojej firmy VW FS ma wygodny sposób, abyś mógł zasiąść za kierownicą wygodnego auta.

Więcej o: