Volkswagen zwiększa tempo elektromobilności. 75 nowych modeli i 60 mld euro na inwestycje

Koncern Volkswagena przyśpiesza zmianę profilu swojej produkcji. Firma planuje wyprodukować w ciągu 10 lat aż 75 nowych modeli aut elektrycznych. Zmiany będą wymagały także redukcji etatów.

Volkswagen przyśpiesza zmiany profilu swojej produkcji  w kierunku elektromobilności. W najbliższych pięciu latach (2020 do 2024) światowy potentat branży samochodowej z Wolfsburga chce zainwestować 60 mld euro w ekologiczne rodzaje napędu i cyfryzację. Decyzję w tej sprawie podjęła rada nadzorcza w piątek (15.11.2019).

Volkswagen. Budżet inwestycyjny stanowi ponad 40 proc. wszystkich planowanych  wydatków.

33 mld euro przeznaczone będą na elektromobilność. – Poprzez nasze inwestycje w następnych latach jeszcze bardziej zwiększymy tempo – zaznaczył szef rady nadzorczej Hans Dieter Poetsch. – Chcemy wykorzystać zalety wynikające z naszej wielkości i osiągnąć jak największą synergię – dodał. 

>>>> Zobacz też wideo: Volkswagena ID.3. I w świecie motoryzacji ma wybuchnąć rewolucja

Zobacz wideo

W ciągu 10 lat koncern planuje wypuszczenie na rynek do 75 modeli o napędzie elektrycznym.

Do tej pory Volkswagen planował, że do roku 2028 wyprodukuje około 70 modeli o napędzie elektrycznym. Środki na inwestycje Volkswagen chce w dalszym ciągu pozyskiwać samodzielnie: pochodzić mają one z zysku operacyjnego oraz programu oszczędności. Oznacza to także redukcję miejsc pracy, ponieważ nakład pracy przy produkcji samochodów o napędzie elektrycznym jest znacznie mniejszy niż w samochodach z silnikami spalinowymi.

Artykuł pochodzi z Deutsche Welle

Więcej o: