Rosja. Ci, którzy uciekli w związku z wojną w Ukrainie, zapłacą wyższe podatki

Rosjanie, którzy uciekli z kraju ze względu na wojnę przeciwko Ukrainie, mają zapłacić wyższe podatki.

Przewodniczący Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej Wiaczesław Wołodin poinformował w niedzielę (25.12.22) za pośrednictwem serwisu Telegram, że Duma przygotowuje ustawę tego dotyczącą.

Zobacz wideo Czy warto rozliczać się ze współmałżonkiem? Pytamy ekspertkę

Od czasu rosyjskiej napaści na Ukrainę, tzn. 24.2.22 liczni obywatele Rosji opuścili swoją ojczyznę. Wiele osób wyjechało między innymi do Gruzji, kiedy we wrześniu do wojska powołano do 300 tys. rezerwistów. "To słuszne, by likwidować korzyści tym, którzy opuścili Federację Rosyjską i wprowadzić dla nich podwyższoną stawkę podatkową"- napisał Wołodin. Dodał: "Pracujemy nad zmianą prawa w tym zakresie". 

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Podatki w Rosji. "Ci, którzy zrozumieli, że popełnili błąd, już wrócili"

Na razie nie wiadomo, ilu osób miałoby dotyczyć nowe prawo. Jak donoszą lokalne media, może chodzić o 700 tys. osób, które do początku października opuściły Rosję z powodu mobilizacji. Rosyjski rząd zaprzeczył tym liczbom.

"Ci, którzy zrozumieli, że popełnili błąd, już wrócili", uznał przewodniczący Dumy. "Reszta powinna zrozumieć: ogromna większość społeczeństwa nie popiera ich działań i wierzy, że zdradzili swój kraj, swoich krewnych i przyjaciół".

W Rosji podatek dochodowy w wysokości 13 proc. jest automatycznie potrącany przez krajowych pracodawców. (RTR/gwo) 

Artykuł pochodzi z serwisu Deutsche Welle

 
Więcej o: