Bolsonaro ponownie kpi z Macrona. "Czy mówił już o wątpliwościach ws. suwerenności Australii?"

Prezydent Brazylii zamieścił w internecie film, w którym podkreśla, że płonie nie Amazonia, a Australia. Kpi też z Emmanuela Macrona i Grety Thunberg. - Zastanawiałem się, czy Macron coś już powiedział? Czy mówił o wątpliwościach dotyczących suwerenności Australii? - mówi polityk.

Jair Bolsonaro zamieścił na Facebooku nagranie, w którym kpi z prezydenta Francji Emmanuela Macrona i aktywistki Grety Thunberg. W filmie prezydent Brazylii zwraca się do obcokrajowców.

Amazonia nie płonie. Wielkie kłamstwo. Płonie Australia. Zastanawiałem się, czy Macron coś już powiedział? Czy mówił o wątpliwościach dotyczących suwerenności Australii?

- powiedział Bolsonaro.

Brazylijski prezydent zapytał również o to, czy na temat pożarów w Australii wypowiadała się już Greta Thunberg. Nazwał ją przy tym "dziewczynką".

Konflikt między Bolsonaro a Macronem

Emmanuel Macron sierpniowy pożar Amazonii nazwał "międzynarodowym kryzysem". Jair Bolsonaro stwierdził, że plan, który ma pomóc w zwalczeniu ognia w lasach, ingeruje w suwerenność Brazylii, a inne kraje traktują ją "jak kolonię lub ziemię niczyją". Podkreślał, że prezydent Francji poucza Brazylijczyków, a sam nie potrafił zapobiec pożarowi Notre Dame. W ramach zemsty Bolsonaro mówił m.in., że przestanie używać długopisów jednej z francuskich firm, wyśmiewał też żonę Macrona.

>>>Amazonia płonie. Gigantyczne pożary widać z kosmosu. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: