Ikea kupiła 4 tys. hektarów lasu w USA. Cel: Ochrona przed wycinką. Żyje w nim 350 gatunków dzikich zwierząt

Ikea zdecydowała się kupić ponad 4 tys. hektarów lasu w amerykańskim stanie Georgia, by chronić go przed wycinką. W lasie żyją gatunki zwierząt będące pod ochroną.

Znajdujący się w pobliżu dorzecza rzeki Altamaha las został kupiony od organizacji The Conservation Fund przez The Ingka Group zarządzającą większością sklepów spod szyldu marki IKEA

Zobacz wideo Ochojska: Trochę wstyd, jak rozmawia się z ludźmi z innych krajów

Ikea kupiła 4 tys. hektarów lasu. Żyją w nim zwierzęta pod ochroną 

- Naprawdę wierzymy, że odpowiedzialna gospodarka leśna jest możliwa i widzimy, że duża część naszej odpowiedzialności wobec Ziemi polega na przywracaniu lasów i sadzeniu ich więcej niż wykorzystujemy - powiedział CNN dyrektor zarządzający Ingka Investments Krister Mattsson.

Stado krów (zdjęcie ilustracyjne) Rok temu krowy z Deszczna znalazły nowy dom. W stadzie padło 75 zwierząt

- We wszystkich naszych inwestycji ochrona przyrody jest ważna. W przypadku tej konkretnej ważne jest, aby ziemia nie mogła zostać podzielona na małe jednostki i pozostała na zawsze lasem - dodał. Nabyty teren jest domem dla ponad 350 gatunków roślin i dzikich zwierząt, w tym zagrożonych wyginięciem sosny długolistnej i susła. Oba gatunki znajdują się pod ochroną

Grupa Ingka posiada prawie 400 sklepów Ikea na całym świecie 

Grupa Ingka prowadzi obecnie 378 z 445 sklepów Ikea na całym świecie. Jej najnowsza inwestycja to część trwającego od kilku lat planu. Od 2014 roku Ingka Investments kupiła około 248 tys. hektarów terenów zielonych w USA, Estonii, Łotwie, Litwie i Rumunii. Firma posadziła również blisko siedem milionów sadzonek w różnych częściach świata.

Bagna Poleskiego Parku Narodowego zagrożone nową kopalnią węgla Nowa kopalnia węgla na Polesiu może zniszczyć "europejską Amazonię"

- Naszą wizją gospodarki leśnej jest uwzględnienie wszystkich funkcji lasu i planowanie na kilkadziesiąt lat do przodu. Traktujemy to jako zobowiązanie do zrównoważenia aspektów ekonomicznych, środowiskowych i społecznych związanych z lasem - tłumaczy Mattsson.

Więcej o: