Farba do ścian bezpieczna dla zdrowia i środowiska - tak, to możliwe

Szkodliwe substancje wdychane z zanieczyszczonym powietrzem mają negatywny wpływ na zdrowie każdego z nas, a szczególnie źle wpływają na zdrowie małych dzieci. Podstawą do tego są raporty WHO oraz EFA. Dlatego marka Jeger stworzyła wysokiej jakości, innowacyjną farbę z BIO-naturalnych składników pochodzenia roślinnego, bezpieczną dla zdrowia i środowiska.

Co to znaczy, że farba Baby Paint jest BIO?

Farba Baby Paint BIO w głównej mierze opiera się na wysokiej jakości żywicy, wyprodukowanej z pozostałości naturalnych składników pochodzenia roślinnego takich, jak: nasiona, kora drzew, fasola, resztki kukurydzy i inne odpady rolnicze. Wszystkie te składniki pozyskiwane są w myśl idei „zero waste” wykorzystując niezagospodarowane pozostałości roślin, co przyczynia się do ochrony i dbałości o środowisko naturalne.

Bio składniki farby Baby PaintBio składniki farby Baby Paint Jeger

Farba jest jednocześnie bezpieczna dla środowiska – 87% jej składu jest pochodzenia naturalnego. Posiada ekologiczną, nietoksyczna formułę na bazie wody i surowców roślinnych. Zawiera składnik pochłaniający formaldehyd. Farba jest hipoalergiczna – posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Wkrótce w ofercie pojawią się również tapety Baby, wydrukowane przy użyciu ekologicznych materiałów.

Certyfikaty farby Baby Paint BIOCertyfikaty farby Baby Paint BIO Jeger

Misja firmy 

Farba Baby Paint BIO posiada certyfikat Ecolabel, który potwierdza, iż cały proces produkcyjny ma jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Jako producent chemii budowlanej, Jeger podejmuje działania zmierzające do zminimalizowania negatywnych skutków produkcji tego typu wyrobów. W przyszłości firma chce, aby jej wszystkie produkty pochodziły ze składników naturalnych. Umożliwi to dystrybucję elementów chemii budowlanej całkowicie bezpiecznej dla środowiska i klientów (aktualnie większość produktów jest na bazie wody i posiada certyfikat o najniższej emisji LZO: klasa A+).

Inne działania proekologiczne podejmowane przez Jeger

Jeger wciąż pracuje nad produkcją lepszych, zdrowszych produktów. Stara się jak najbardziej wspierać środowisko naturalne. Firma jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. W procesie produkcji materiałów wykorzystuje energię słoneczną, dzięki której ogranicza emisję CO2. We flocie aut wykorzystywane są auta hybrydowe oraz elektryczne. 
Przedsiębiorstwo zaadoptowało i objęło opieką dwie pantery mgliste we wrocławskim ZOO. W 2020 roku zostało partnerem akcji "Sprzątanie Świata". 

Więcej o: