Madagaskar. Zdjęcia z satelity pokazują ogrom zniszczeń po przejściu cyklonu. Gruz i powyrywane drzewa

Opublikowane zdjęcia z satelity przed i po natarciu cyklonu Batsirai na Madagaskar pokazują ogromną skalę zniszczeń na wyspie. Zginęło co najmniej 21 osób, a ponad 60 tysięcy musiało się ewakuować.

235 kilometrów na godzinę to prędkość, jaką osiągnął cyklon w swoim kulminacyjnym momencie. Żywioł uderzył w Madagaskar 5 lutego. Wyrywał drzewa i przewracał domy, powodując wiele szkód. Co najmniej 21 osób zginęło, a ponad 60 tysięcy musiało opuścić swoje miejsca zamieszkania - podaje Agencja Reutera.

Zobacz wideo Krajobraz po szczycie klimatycznym. Komentuje Izabela Zygmunt

Madagaskar. Zdjęcia z satelity pokazują ogrom zniszczeń po przejściu cyklonu

Miasto Mananjary, które zostało najbardziej dotknięte przez żywioł, zmieniło się nie do poznania. Zielona niegdyś przestrzeń na zdjęciach przypomina pustynię. Wszędzie widać pustą przestrzeń, gruz i powyrywane z korzeniami palmy. 

MadagaskarMadagaskar AP / AP

MadagaskarMadagaskar AP / AP

Ponad 60 tys. osób w schroniskach

Państwowa agencja ds. klęsk żywiołowych poinformowała, że zniszczonych lub uszkodzonych domów jest blisko ponad 14 tysięcy, a ok. 60 tysięcy zamieszkujących je osób znalazło się w schroniskach. Z kolei 200 szkół zostało częściowo lub całkowicie zniszczonych, przez co ponad 10 000 dzieci nie może uczęszczać na lekcje.

Więcej o: