Koronawirus. Specjalny samolot z Chin do Włoch. Na pokładzie eksperci i 30 ton materiałów medycznych

Chińczycy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami w zwalczaniu epidemii i wesprzeć Włochów, którzy są teraz w najtrudniejszej sytuacji w Europie. Z Szanghaju do Rzymu poleciał specjalny samolot.
Zobacz wideo Koronawirus uderza w gospodarkę i topi giełdy.

To wyjątkowy lot i współpraca, której kilka tygodni temu trudno było się spodziewać. Chiny, które wciąż walczą u siebie z nowym koronawirusem, chcą pomóc Włochom - krajowi, który obecnie najbardziej zmaga się z epidemią. 

Koronawirus. Chiny wysyłają do Włoch specjalny samolot

Airbus A350 linii China Eastern poleciał z Szanghaju do Rzymu. Trasę maszyny można było śledzić na portalu Flightradar24.com. Wylądował w stolicy Włoch planowo, po 22:20 polskiego czasu. 

Na pokładzie samolotu znajdowała się ekipa dziewięciu chińskich ekspertów medycznych - to specjaliści do spraw intensywnej opieki medycznej, pediatrzy i pielęgniarki. Przewiózł także zaopatrzenie medyczne: leki antywirusowe, respiratory, maski ochronne i inny sprzęt - łącznie 31 ton. Chińczycy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami w zwalczaniu epidemii. 

To nie wszystko. Jak podaje portal China Daily, także w czwartek do Rzymu miała dotrzeć ciężarówka ze sprzętem z szanghajskiego szpitala Ruijin. Według lecznicy, w 24 godziny zebrano ponad 230 pudeł od producentów wyposażenia medycznego. Przewóz organizuje Czerwony Krzyż. 

Włochy. Ponad 1000 ofiar koronawirusa

We Włoszech w wyniku choroby wywoływanej przez nowego koronawirusa zmarło już 1016 osób. Współczynnik śmiertelności wynosi tam aż 6,7 proc. - średnia dla świata to około 3,5-4,0 proc. (choć trzeba pamiętać, że te wyliczenia nie są pewne). Wśród przyczyn tak wysokiej śmiertelności wymienia się fakt, że Włochy mają drugie najstarsze (po Japonii) społeczeństwo na świecie.

W piątek gościem porannej rozmowy Gazeta.pl jest minister Jadwiga Emilewicz. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz biznes i chcesz zadać pytanie pisz do nas: next.redakcja@agora.pl.

W piątek gośćmi porannej rozmowy gazeta.pl będą dr Paweł Grzesiowski, immunolog oraz minister Jadwiga Emilewicz.W piątek gośćmi porannej rozmowy gazeta.pl będą dr Paweł Grzesiowski, immunolog oraz minister Jadwiga Emilewicz. Grafika: redakcja

Więcej o:
Komentarze (218)
Koronawirus. Specjalny samolot z Chin do Włoch. Na pokładzie eksperci i 30 ton materiałów medycznych
Zaloguj się
 • kzet69

  Oceniono 60 razy 46

  Brawo! Ludzkość jest jedna, musimy sobie pomagać, niezależnie od koloru skóry, rasy, wyznania czy polityki, brawo!

 • izk-3

  Oceniono 33 razy 29

  to konstruktywna i w obliczu epidemii bardzo pożądana pomoc - nie ważne polityczna, czy nie liczy się współpraca ratująca zdrowie i życie każdej ludzkiej istoty - obyśmy jako gatunek ludzki nauczyli się współpracować dla dobra wspólnego, szanować i rozumieć różnice - szkoda, że takie zachowania są tylko w czasach epidemii - a tak dajemy sobą manipulować i napuszczać dla indywidualnych interesów

 • jozbieszczad

  Oceniono 55 razy 27

  Warto zapamiętać ,że to Chiny pomagają Europie a usa wstrzymały loty :(

 • yokoono23

  Oceniono 33 razy 21

  A w radio Maryja dzis pewien ksiądz powiedział że Chiny doswiadczyły kary Bożej za masowe aborcje,nie wspomnę o biskupie depo który jednym tchem wymienia obecną zarazę z lbgt i genderyzmem.

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 25 razy 19

  To jest wielki czyn. Chylę czoła. Ogromny szacunek dla tego narodu.
  To bardzo budująca postawa.

 • maadzik3

  Oceniono 23 razy 15

  Brawo Chiny. Mam nadzieje ze Wlochy otrzymuja tez znaczaca pomoc of innych panstw europejskich

 • sluchacz_2_sort

  Oceniono 22 razy 14

  Brawo Chiny! Niedoceniane i często krytykowane pokazują klasę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX