Koronawirus. Google i Microsoft współpracują z polskim rządem. Pakiety biurowe Office i G Suite za darmo

W związku z zamknięciem szkół przez koronawirus, nauka ma odbywać się zdalnie. Zadanie to ułatwi współpraca rządu z Google i Microsoftem. Obie firmy udostępnią za darmo swoje pakiety biurowe - G Suit oraz Office 365.

W celu ograniczenia zasięgu epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 rząd zdecydował się na zamknięcie szkół i uczelni. Nie oznacza to jednak, że nauka nie będzie prowadzona. Placówki edukacyjne mają się przerzucić na tryb zdalny. To wymaga jednak odpowiedniej infrastruktury, która w normalnych warunkach kosztuje. Do walki z problemem przyłączają się jednak kolejne firmy, które pomagają dostępnymi dla nich środkami. Wśród tych firm znaleźli się dwaj giganci branży technologicznej, Google i Microsoft.

Office 365 i G Suite za darmo w związku z koronawirusem. Google i Microsoft współpracują z polskim rządem

Na Twitterze Kancelarii Premiera ogłoszono, że Google i Microsoft przygotowały możliwość darmowego korzystania z narzędzi edukacyjnych. Bezpłatnie można ściągnąć warianty edukacyjne programów biurowych G Suite oraz Office 365. To znacznie ułatwi zdalną naukę nauczycielom zarówno szkolnym, jak i akademickim, a przede wszystkim uczniom i studentom.

Narzędzia G Suite for Edu są na tyle zaawansowane, by zaspokoić potrzeby zarówno małej szkoły, jak i dużej uczelni. Darmowe od lat pomagają nauczycielom prowadzić zajęcia poprzez Classroom, a uczniom ułatwiają współpracę i wykonywanie zadań w domu.

- informuje profil Fly On The Cloud, certyfikowany partner Google i Facebooka.

Zobacz również:

Więcej o: