Koronawirus w Polsce. Uber i McDonald's rozpoczynają szczytną akcję. Darmowe posiłki dla szpitali

Znana aplikacja dostarczająca m.in. posiłki do domów oraz fast food zdecydowały się wspólnie wspomóc walkę z koronawirusem w Polsce. W ramach inicjatywy #wzywamyposilki firmy Uber i McDonald's rozpoczęły dostawy darmowego jedzenia do szpitali.

W związku z panującą epidemią koronawirusa w Polsce dużo bardziej obciążony jest personel szpitali. W geście solidarności oraz doceniając pracę pielęgniarek i lekarzy, wiele lokalnych restauracji zdecydowało się za darmo przygotowywać i dostarczać posiłki do szpitali. Na podobny ruch zdecydowały się Uber (jako dostawca) oraz McDonald's (zapewnia jedzenie).

Zobacz wideo Minister Emilewicz odpowiada na pytania od widzów ws. koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Uber i McDonald's rozpoczęły darmowe dostawy posiłków do szpitali

Jak informuje "Rzeczpospolita", akcja #wzywamyposilki rozpoczęła się w środę 18 marca. W inicjatywę włączono część szpitali, a jedzenie przygotowywane jest z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Pierwsza partia 126 posiłków została dostarczona do szpitala w Bolesławcu. 

- W tym trudnym czasie staramy się robić co w naszej mocy, by wspierać społeczności w Polsce. Przypominamy użytkownikom o tym, jak dodawać uwagi do zamówienia, by dostawy odbywały się bezdotykowo, a także znieśliśmy opłatę za dostawę we wszystkich miastach, w których działa aplikacja. Nasze działania mają na celu nie tylko zwiększenie dostępu do możliwości zamawiania z dostawą, ale także pomoc lokalnym restauracjom. Dołączyliśmy również do inicjatywy #wzywamyposilki, w ramach której będziemy dostarczać bezpłatne posiłki pracownikom służby zdrowia - komentuje dla "Rzeczpospolitej" Charity Safford, general manager na Europę Północną i Środkowo-Wschodnią w Uber Eats.

W Polsce od kilku dni działa też akcja #gastropomaga, w ramach której restauracje dowożą posiłki pracownikom szpitali. Kilka dni temu informowaliśmy o efektach jej działania w Szczecinie, gdzie w pomoc dla personalu medycznego zaangażowało się wielu lokalnych restauratorów. Przypominamy, że od soboty 14 marca wszystkie lokale usługowe jak bary oraz restauracje są nieczynne. Mogą one natomiast prowadzić działalność dowozową.  

Więcej o: