Koronawirus w Polsce. Uber i McDonald's rozpoczynają szczytną akcję. Darmowe posiłki dla szpitali

Znana aplikacja dostarczająca m.in. posiłki do domów oraz fast food zdecydowały się wspólnie wspomóc walkę z koronawirusem w Polsce. W ramach inicjatywy #wzywamyposilki firmy Uber i McDonald's rozpoczęły dostawy darmowego jedzenia do szpitali.

W związku z panującą epidemią koronawirusa w Polsce dużo bardziej obciążony jest personel szpitali. W geście solidarności oraz doceniając pracę pielęgniarek i lekarzy, wiele lokalnych restauracji zdecydowało się za darmo przygotowywać i dostarczać posiłki do szpitali. Na podobny ruch zdecydowały się Uber (jako dostawca) oraz McDonald's (zapewnia jedzenie).

Zobacz wideo Minister Emilewicz odpowiada na pytania od widzów ws. koronawirusa

Koronawirus w Polsce. Uber i McDonald's rozpoczęły darmowe dostawy posiłków do szpitali

Jak informuje "Rzeczpospolita", akcja #wzywamyposilki rozpoczęła się w środę 18 marca. W inicjatywę włączono część szpitali, a jedzenie przygotowywane jest z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Pierwsza partia 126 posiłków została dostarczona do szpitala w Bolesławcu. 

- W tym trudnym czasie staramy się robić co w naszej mocy, by wspierać społeczności w Polsce. Przypominamy użytkownikom o tym, jak dodawać uwagi do zamówienia, by dostawy odbywały się bezdotykowo, a także znieśliśmy opłatę za dostawę we wszystkich miastach, w których działa aplikacja. Nasze działania mają na celu nie tylko zwiększenie dostępu do możliwości zamawiania z dostawą, ale także pomoc lokalnym restauracjom. Dołączyliśmy również do inicjatywy #wzywamyposilki, w ramach której będziemy dostarczać bezpłatne posiłki pracownikom służby zdrowia - komentuje dla "Rzeczpospolitej" Charity Safford, general manager na Europę Północną i Środkowo-Wschodnią w Uber Eats.

W Polsce od kilku dni działa też akcja #gastropomaga, w ramach której restauracje dowożą posiłki pracownikom szpitali. Kilka dni temu informowaliśmy o efektach jej działania w Szczecinie, gdzie w pomoc dla personalu medycznego zaangażowało się wielu lokalnych restauratorów. Przypominamy, że od soboty 14 marca wszystkie lokale usługowe jak bary oraz restauracje są nieczynne. Mogą one natomiast prowadzić działalność dowozową.