Koronawirus. Elon Musk odpowiada na apel władz USA. Tesla może produkować respiratory

Elon Musk zaproponował, że Tesla może zacząć produkcję respiratorów zamiast samochodów elektrycznych. Dzięki temu firma pomoże w uzupełnieniu niedoborów sprzętu medycznego.

Jak podaje agencja Reutera, pomysł Elona Muska, jest odpowiedzią na apel władz Stanów Zjednoczonych o przekazywanie szpitalom masek ochronnych oraz respiratorów. Produkty te są niezbędne w walce z zahamowaniem pandemii koronawirusa, ale służba zdrowia w USA, podobnie jak i na całym świecie, cierpi na ich spore niedobory.

Zobacz wideo Koronawirus i gospodarka.

Koronawirus. Tesla zacznie produkować respiratory?

Obecnie w Stanach Zjednoczonych trwa mobilizacji. Administracja Trumpa wystosowała apel do firm budowlanych o przekazanie masek ochronnych. W pomoc w produkcji niezbędnego sprzętu mają zaangażować się największe koncerny, jak chociażby General Motors i Ford Motor. 

W czwartek 19 marca na Twitterze Elon Musk poinformował, że jego zakłady w mieście Fremont w Kalifronii produkujące samochody marki Tesla są w stanie przestawić się na produkcję respiratorów.  

Koronawirus. Elon Musk nie zamierza zamykać swojej fabryki

Projekt ma szansę na realizację, gdyż Elon Musk zapowiedział, iż nie zamknie fabryki Tesli we Freemont, mimo że lokalne władze poinformowały o trzytygodniowej kwarantannie regionu. W związku z tym zamknięte mają być wszystkie zakłady przemysłowe, produkujące towary, które nie są niezbędne dla funkcjonowania państwa. Szeryf hrabstwa Alameda poinformował, że dotyczy to również fabryki Tesli. Na razie fabryki Muska działają mimo zakazu, a on sam stwierdził kilkanaście dni temu, że "panika związana z koronawirusem jest głupia"

Więcej o:
Komentarze (17)
Koronawirus. Elon Musk odpowiada na apel władz USA. Tesla może produkować respiratory
Zaloguj się
 • brutalnaprawda

  Oceniono 9 razy 3

  Godne to i prospołeczne ....tylko żeby się nie zapalały i nie wybuchały :-)

 • ziggybam

  Oceniono 3 razy 1

  No, kolejny "geniusz" inżynierii, który wobec zagrożenia biologicznego obudził się po paru dniach krytykowania paniki. Ale lepiej późno niż wcale.

 • euzebiusz50

  Oceniono 3 razy 1

  No to jak hrabstwo zamyka fabrykę samochodów bo wirus, to można otworzyć fabryczkę której nie zamkną bo wirus, tam myślenie nie boli.

 • marian-pazdzioch-syn-jozefa

  Oceniono 7 razy 1

  Ten to przy każdej okazji musi gwiazdorzyć. Przecież na a linii produkującej auta od tak można nagle zacząć produkować respiratory :) Jak czytam czasem te jego wypowiedzi to się zastanawiam w jakim swiecie ten koleś żyje.

 • jac_l_w

  Oceniono 1 raz -1

  Blef z respiratorami się nie udał. Burmistrz Nowego Jorku zaćwierkał, że potrzebuje tysięcy respiratorów ASAP. Musk zdawkowo odpowiedział, że jego ludzie będą w kontakcie z ludźmi burmistrza. Parę godzin później Tesla poinformowała, że 23 marca kończy produkcję we Fremont, fabryka fotowoltaiki w Buffalo też ma stanąć. O respiratorach już nie wspomniano.

 • dugma134

  Oceniono 3 razy -1

  Godne pochwały, a że przy okazji uniknie strat, bo nie zamknie fabryki... Czyli sytuacja win-win. Byle, jak to w USA, nie postanowił baaardzo zarobić na tych respiratorach i nie walnął ceny z sufitu.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 4 razy -2

  To respiratorów nie będzie tak samo jak samochodów elektrycznych.

  Ale rozumiem strategię Musk'a. Z elektryków przerzuci się na inną branżę, produkcji sprzętu medycznego, która teraz zrobi się kluczowa, więc można na niej zbudować piramidę finansową (lada dzień Tesla Medical będzie produkować po 1000 respiratorów dziennie, więc już dzisiaj inwestorzy powinni kupować jej akcje).

 • bratjolki

  Oceniono 8 razy -2

  Ameryka ma nie-do-bo-ry??
  Jak z niedoborami można stawiać czoła Rosji, zeyciezać Al Kaide, rządzić w kosmosie i wojowac z Chinsmi.
  Przez wirusa padnie sporo ludzi i sporo mitów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX