Koronawirus. Poczta Polska przechowa przesyłki osobom objętym kwarantanną

Właściwie każdego dnia pojawiają się nowe obostrzenia dotyczące codziennego życia w Polsce w dobie pandemii koronawirusa. We wtorek Poczta Polska poinformowała o wstrzymaniu doręczeń pod adresy objęte kwarantanną.

Jak poinformowała Poczta, do czasu zakończenia przymusowej izolacji, przesyłki będą przechowywane w placówkach pocztowych. Spółka przypomina jednocześnie, że w ramach swoich usług umożliwia m.in. zlecenie przedłużonego przechowania w określonym czasie przesyłki rejestrowanej.

Zobacz wideo

Poczta Polska wprowadza szczególne procedury również w przypadku wypłat rent i emerytur dla osób objętych kwarantanną. Emerytury są komisyjnie przygotowane do wypłaty w placówce pocztowej i wkładane do tzw. bezpiecznych kopert. Następnie koperty są doręczane pod wskazany adres przy zastosowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

Koronawirus w Polsce. Poczta Polska wprowadza dodatkowe restrykcje

Wstrzymanie doręczania korespondencji oznacza również wstrzymanie biegu terminu awizacji w okresie przechowania. Podjęcie próby doręczenia przesyłki nastąpi dopiero po zakończeniu kwarantanny przez adresata. Osoby objęte kwarantanną nie muszą tego faktu zgłaszać Poczcie Polskiej, ponieważ spółka otrzymuje ich adresy na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. poz. 491). Poczta jest w kontakcie z regionalnymi inspektorami sanitarnymi w tym zakresie.

We wtorek Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział nowe restrykcje w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Wejdą one w życie w środę 25 marca i potrwają co najmniej do 11 kwietnia. Chodzi m.in. o ograniczenia w podróżowaniu i w zgromadzeniach, które nie mogą przekraczać dwóch osób. 

Więcej o:
Komentarze (12)
Koronawirus. Poczta Polska wstrzymuje dostarczanie przesyłek pod adresy objęte kwarantanną
Zaloguj się
 • antymax

  Oceniono 3 razy 3

  a co z międzynarodowymi przesyłkami listowymi przychodzącymi do Polski? czekam na list nadany w UK 9 marca...

 • ks-t

  Oceniono 4 razy 2

  Poczta i tak nie dostarczała przesyłek, tylko awiza. Po odbiór trzeba się pofatygować do odziału (zamkniętego na okres kwarantanny)

 • ks-t

  Oceniono 2 razy 2

  KOmu jeszcze będą udostępniane adresy osób na kwarantannie? Policji, księdzu proboszczowi, OK. ALe dlaczego poczta? Hydraulik też?

 • esobrio

  Oceniono 2 razy 2

  Szczyt bezczelności. Siedź przymusowo w domu, a poczta zadba o to, żebyś nie mógł sobie nawet niczego nie zamówić przez Internet. Mam nadzieję, że chociaż konkurencja będzie robić co do do niej należy

 • minorek55

  0

  Witam. Ta dziadowski instytucja powinna upaść b.dawno temu . Ja czekam trzy tygodnie i paczki brak ,piszecie że otrzymujecie awiza żarty, zadzwonić można jajkami po stole najpierw posłuchasz o ochronie danych osobowych a potem rozlaczaja się. Ogólnie Dziadostwo!!!!!!!!!!👽👻👹👹💩

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX