Epidemia koronawirusa. Firmy przekazują samochody GIS-owi i służbom medycznym

PZU, PKO Leasing i Masterlease łącznie przekażą kilkaset samochodów na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego i służb medycznych. W ten sposób firmy przyłączają się do walki z epidemią koronawirusa w Polsce.

PKO Leasing i Masterlease - spółki z grupy PKO Bank Polski - przekażą 100 aut osobowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Kolejnych 20 aut zostanie przekazanych na potrzeby szpitali jednoimiennych. 

"Samochody są autami poleasingowymi i mają od 2 do 4 lat. Auta będą wykorzystywane w codziennej pracy przez służby medyczne, laboratoria i pracowników inspektoratu. W najbliższych dniach 20 aut trafi również do szpitali jednoimiennych" - czytamy w komunikacie.

Zobacz wideo Studio Biznes - odc. 30

Powszechny Zakład Ubezpieczeń natomiast przekaże 200 samochodów służbom medycznym, które zajmują się chorymi podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Pierwsze auta trafiły już do Narodowego Instytutu Kardiologii. Szybki i sprawny transport jest potrzebny m.in. do przewożenia próbek do badań od osób pozostających w domowej kwarantannie.

- Błyskawicznie włączyliśmy się do pomocy. Przekazaliśmy już pierwsze auta i sfinansujemy ich użytkowanie - powiedziała Aleksandra Agatowska, prezes PZU Życie.

Koronawirus w Polsce. PKO BP i PZU walczą z epidemią

PKO Bank Polski przekazał już 5 mln zł dla 9 szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, a także 3 mln zł na zakup 7,5 tys. testów, które laboratorium Warsaw Genomics wykona na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Ponadto przeznaczył 2,2 mln zł na zakup 80 tys. maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych.

Przekazanie samochodów to kolejna inicjatywa PZU w walce z koronawirusem. W związku z epidemią PZU przeznaczył ponad sześć milionów złotych na zakup sprzętu medycznego, środków ochrony osobistej i materiałów sanitarnych dla szpitali. Dodatkowe fundusze, w wysokości kilkuset tysięcy złotych, zostały przeznaczone na zakup kombinezonów, maseczek, rękawiczek i środków dezynfekcyjnych dla funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej.

Więcej o: