Koronawirus w Polsce. PTAK gotów przeznaczyć hale Expo na szpital polowy

Coraz więcej przedsiębiorstw angażuje się w walkę z epidemią koronawirusa. PTAK Warsaw Expo udostępni za darmo swoje hale, które będą mogły być wykorzystane jako szpitale polowe, jeśli będzie to potrzebne.

Zamrożenie gospodarki spowodowane pandemią koronawirusa sprawia, że wiele firm musi wymyślać swoje strategie biznesowe na nowo. Jedne stają przed widmem upadłości, inne znalazły niszę na rynku. W cyklu #BiznesWalczy pokazujemy, jak polski i światowy biznes odnajduje się w nowej rzeczywistości. Jeśli chcesz się z nami skontaktować i opowiedzieć swoją historię, napisz na adres next.redakcja@agora.pl.

Apele rządu do przedsiębiorców o pomoc w walce z koronawirusem przynoszą efekty. Cześć z firm zdecydowała się pomoc w produkcji niezbędnego sprzętu medycznego, niektórzy są skłonni przekształcić hale w szpital polowy. Taką deklarację złożył prezes zarządu PTAK Warsaw Expo Tomasz Szypuła w rozmowie dla portalu PropertyNews.pl.

Zobacz wideo Czy w szpitalach brakuje niezbędnego sprzętu?

Koronawirus w Polsce. Ciekawe oferta PTAK Expo

Warsaw Expo to sześć hal o łącznej powierzchni 150 tys. mkw., które znajdują się w Nadarzynie 20 kilometrów od Warszawy. Dzięki ich powierzchni oraz dogodnemu położeniu mogłyby one być bardzo pomocny w przypadku dalszego rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce. 

Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital. Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie.

- zapowiedział prezes zarządu. Jak również przypomniał, w podobny sposób zostały przygotowane hale Expo we Włoszech, Hiszpanii oraz Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z zapowiedziami Tomasza Szypuły obiekty mają zostać oddane za darmo - Propozycja Zarządu Ptak jest całkowicie niekomercyjna i jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony władz, oddamy obiekty do dyspozycji nieodpłatnie. - wyjaśnił. 

W związku z obostrzeniami spowodowanymi epidemią wszystkie zaplanowane na kwiecień imprezy, które miały się odbyć w PTAK Warsaw Expo, zostały odwołane. Obecnie hale stoją więc nieużywane.

Więcej o: