Koronawirus w Polsce. PTAK gotów przeznaczyć hale Expo na szpital polowy

Coraz więcej przedsiębiorstw angażuje się w walkę z epidemią koronawirusa. PTAK Warsaw Expo udostępni za darmo swoje hale, które będą mogły być wykorzystane jako szpitale polowe, jeśli będzie to potrzebne.

Zamrożenie gospodarki spowodowane pandemią koronawirusa sprawia, że wiele firm musi wymyślać swoje strategie biznesowe na nowo. Jedne stają przed widmem upadłości, inne znalazły niszę na rynku. W cyklu #BiznesWalczy pokazujemy, jak polski i światowy biznes odnajduje się w nowej rzeczywistości. Jeśli chcesz się z nami skontaktować i opowiedzieć swoją historię, napisz na adres next.redakcja@agora.pl.

Apele rządu do przedsiębiorców o pomoc w walce z koronawirusem przynoszą efekty. Cześć z firm zdecydowała się pomoc w produkcji niezbędnego sprzętu medycznego, niektórzy są skłonni przekształcić hale w szpital polowy. Taką deklarację złożył prezes zarządu PTAK Warsaw Expo Tomasz Szypuła w rozmowie dla portalu PropertyNews.pl.

Zobacz wideo Czy w szpitalach brakuje niezbędnego sprzętu?

Koronawirus w Polsce. Ciekawe oferta PTAK Expo

Warsaw Expo to sześć hal o łącznej powierzchni 150 tys. mkw., które znajdują się w Nadarzynie 20 kilometrów od Warszawy. Dzięki ich powierzchni oraz dogodnemu położeniu mogłyby one być bardzo pomocny w przypadku dalszego rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce. 

Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital. Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie.

- zapowiedział prezes zarządu. Jak również przypomniał, w podobny sposób zostały przygotowane hale Expo we Włoszech, Hiszpanii oraz Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z zapowiedziami Tomasza Szypuły obiekty mają zostać oddane za darmo - Propozycja Zarządu Ptak jest całkowicie niekomercyjna i jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony władz, oddamy obiekty do dyspozycji nieodpłatnie. - wyjaśnił. 

W związku z obostrzeniami spowodowanymi epidemią wszystkie zaplanowane na kwiecień imprezy, które miały się odbyć w PTAK Warsaw Expo, zostały odwołane. Obecnie hale stoją więc nieużywane.

Więcej o:
Komentarze (18)
Koronawirus w Polsce. PTAK gotów przeznaczyć hale Expo na szpital polowy
Zaloguj się
 • luki.wawa

  Oceniono 4 razy 2

  Już dawno w takich centrach targowych powinny postać polowe szpitale, gdzie jest wojsko, gdzie śmieszna obrona terytorialna na którą wydaliśmy miliony - gdzie rząd który wyprzedza to pandemie o krok.

 • dziadwawelski

  Oceniono 2 razy 2

  źid Jarko Kalkstein zamierza w porozumieniu z rządem błyskawicznie rozpocząć na ul. Srebrnej budowę kilkudziesięciopiętrowego tymczasowego szpitala do walki z epidemią !!! budynek w formie dwóch wież po ustąpieniu zarazy będzie przystosowany do "działalności komercyjnej" ;-))))))))))))))

 • rufuz

  Oceniono 1 raz 1

  Du k...y nedzy przestancie wykorzystywac coronavirusa do promowania swoich upadajacych biznesow ! ! ! Za chwile Tadek z Torunia przeznaczy siedzibe Radia Maryja na szpital lub zacznie szyc maski ! Ja p...e przeciez to jakas totalna paranoja ! ! !

 • striepo

  Oceniono 1 raz 1

  Rodzi się pytanie czy w szpitalach "polowych" powinni być umieszczanie pacjenci z koroną zamiast w szpitalach regionalnych czy odwrotnie czyli lżejszych pacjentów w innych placówkach, miejscach umieszczać.
  Wielkie hale niby są dobre ale umieszczanie chorych na wielkiej otwartej przestrzeni nie wydaje się dobrym pomysłem.
  W wielkich miastach są miasteczka akademickie. które idealnie się do tego nadają.
  Eksmitować studentów do domów i w akademikach umieścić "lekkie" przypadki i zaangażować studentów medycyny i szkół pielęgniarskich, by ten sam personel nie obsługiwał 1 i 2.
  Mieszanie pacjentów w szpitalach nie wydaje się dobrym pomysłem, nawet przy zachowaniu największych środków ostrożności, gdyż nie każdego się da upilnować.
  Korona wymaga większej uwagi jak i specjalistów, szpital polowy tego nie załatwi, zwłaszcza zamknięta otwarta hala z brakiem dostępu do światła dziennego czy tv, Internetu by taką osobę czymś zająć.
  Leżenie na jednej wielkiej hali, nawet przy parawanach z 100-200 innymi pacjentami, w męczarniach (ciężko oddychających) i respiratorach wydających dźwięk (zaśnij przy tym) to jakaś paranoja.

 • gregg_d

  Oceniono 3 razy 1

  szacunek

 • yaro.yaro.yaro

  0

  Po wszystkim pojadę do "Ptaka" na zakupy mam jakieś 50-60km.

 • goska10001

  0

  Brawo Firma Ptak, zapamiętamy!

 • refleuksyjny

  0

  Sensowna propozycja , działać !!

 • eskimosek

  0

  gospodarka jest wazniejsza od ludzkiego zycia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX