Samsung przekazuje pralki i suszarki ratownikom medycznym. Pomogą w walce z epidemią

Samsung pomaga w walce z epidemią. Południowokoreański producent przekazał ratownikom pralki i suszarki do ubrań. Mają pomóc w utrzymaniu nienagannej czystości mundurów ratowniczych, których pranie wymaga stosowania wysokiej temperatury.
Zobacz wideo Ile osób zakażonych koronawirusem może być obecnie w Polsce?

W związku z kryzysową sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa służbom ratowniczym przyda się każda pomoc. To szczególnie ważne, bo to właśnie ratownicy walczą na pierwszej linii frontu i często mają bezpośredni kontakt z chorymi, tak abyśmy my mogli spać spokojnie.

Samsung przekazuje ratownikom pralki i suszarki

Pomocną dłoń w trudnym okresie wyciągnął do ratowników znany producent RTV i AGD - Samsung. Polski oddział koreańskiego giganta poinformował właśnie o przekazaniu pralek i suszarek własnej produkcji do Związku Zawodowego Pracowników Państwowego Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego przy "Meditrans".

Sprzęt, który wykorzystujemy również w naszych domach przyda się w utrzymaniu w czystości mundurów ratowników. Odzież ochronna medyków wymaga częstego prania w wysokich temperaturach, dlatego do tej pory musiała być transportowana w celu wyprania.

Bardzo dziękujemy firmie Samsung za przekazanie sprzętu. Dla nas ważne jest to, że są to urządzenia wysokiej klasy, posiadające takie parametry, które pozwalają na utrzymanie mundurów ratowników w absolutnej czystości i sterylności. Pralki i suszarki trafią do najbardziej obciążonych stacji wyczekiwania, które każdego dnia przyjmują po kilkadziesiąt interwencji. Dzięki temu, że ratownicy będą mieli sprzęt na miejscu zminimalizujemy zagrożenie wynikające z konieczności przewożenia odzieży ochronnej i zyskamy czas. Cieszymy się, że Samsung dba o wspólne dobro i angażuje się w pomoc, dzięki czemu my możemy lepiej pracować

- powiedział Karol Bielski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SP ZOZ w Warszawie.

Samsung przekazuje pralki i suszarki ratownikom medycznymSamsung przekazuje pralki i suszarki ratownikom medycznym fot. materiały prasowe Samsung

W tym trudnym dla wszystkich czasie ważne jest, abyśmy wzajemnie sobie pomagali i reagowali na potrzeby tych, którzy odgrywają kluczową rolę w niesieniu pomocy w czasie epidemii

- powiedział Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Sprzęt ma zostać rozdysponowany pomiędzy stacje wyczekiwania w Warszawie, które przyjmują najwięcej zgłoszeń interwencyjnych. 

Więcej o: