Xiaomi włącza się w walkę z koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia dostało 50 tys. masek

Xioami również włącza się w walkę z koronawirusem w Polsce. Chiński producent elektroniki przekazał Ministerstwu Zdrowia 50 tys. maseczek i 300 termomentrów.
Zobacz wideo Czy w Polsce powinien zostać wprowadzony stan klęski żywiołowej?

W związku z pandemią koronawirusa kolejne firmy, również w Polsce, dołączają się do walki z rozprzestrzenianiem się patogenu. Kilka dni temu polski oddział firmy Samsung przekazał warszawskim ratownikom pralki i suszarki potrzebne do zachowania sterylności uniformów. Teraz podobnym gestem chwali się Xiaomi.

Chińska firma postanowiła włączyć się do walki z COVID-19, sprowadzając do naszego kraju 50 tys. maseczek sanitarnych oraz 300 elektronicznych termometrów. Jak tłumaczy Xiaomi, sprzęt został przekazany Ministerstwu Zdrowia, które ma z kolei zająć się dystrybucją przesyłek do najbardziej potrzebujących szpitali w naszym kraju.

W Xiaomi mamy świadomość, że bez wsparcia polskich konsumentów i fanów Mi, nasza obecność na tym rynku nie byłaby możliwa. Z tego powodu, tym symbolicznym gestem chcemy wyrazić nasze uznanie, jednocześnie okazując nasze wsparcie i solidarność dla Polski. Mamy nadzieję, że rzeczy przekazane Ministerstwu Zdrowia pozwolą na kontynuację prowadzonych działań i wsparcie szpitali

- powiedział Shou Zi Chew, dyrektor finansowy i prezes Xiaomi International.

Xiaomi dostarczyło maseczki i termometry do polskich szpitaliXiaomi dostarczyło maseczki i termometry do polskich szpitali fot. Xiaomi

Polska nie jest oczywiście jedynym krajem, w którym Xiaomi włączyło się w pomoc podczas epidemii. Wcześniej maski, odzież ochronną oraz środki medyczne przekazano rządom m.in. Włoch, Hiszpanii, Francji, Niemiec, Holandii, Indonezji, Luksemburga czy Korei Południowej.

Na chorobę wywołaną nowym koronawirusem cierpi w Polsce już ponad 2 tys. osób. Na całym świecie jest już ponad 800 tys. zakażonych, z czego zdecydowanie najwięcej w Stanach Zjednoczonych (165 tys.).

Czytaj też: Polacy zaprojektowali respirator, który może wykonać drukarka 3D. Jego koszt to tylko 200 zł

Więcej o: