Koronawirus. Współzałożyciel Twittera przeznaczył miliard dolarów na walkę z epidemią

Jack Dorsey, dyrektor generalny i współzałożyciel Twittera, przekazał miliard dolarów na walkę z koronawirusem. Kwota to więcej niż jedna czwarta jego majątku.

O szczytnym celu Dorsey poinformował za pośrednictwem swojego Twittera. "Przekazuję miliard dolarów z moich udziałów w firmie Square na program Start Small, by pomóc w ogólnoświatowej walce z koronawirusem. To 28 proc. mojego majątku” – napisał we wtorek 7 kwietnia

"Potrzeba jest pilna, a ja chciałbym poczuć, że miałem w swoim życiu realny wpływ na coś. Wierzę, że moje działanie zainspiruje innych, by zrobić to samo. Życie jest zbyt krótkie, trzeba zrobić wszystko, by jak najszybciej pomóc tym, którzy tego potrzebują" - dodał także Dorsey. W twitterowym wątku rozwija się bardziej na temat powodów takiej decyzji. 

Współzałożyciel Twittera przekazuje miliard dolarów. Na czym polega inicjatywa Start Small?

Start Small to rodzaj funduszu, którego celem jest wsparcie placówek medycznych oraz innych organizacji poprzez zapewnienie im sprzętu oraz środków ochrony osobistej, ale także pożywienia. Inicjatywa wyróżnia się na tle innych tym, że każda jej operacja jest na bieżąco aktualizowana w arkuszu Google. Po zakończeniu walki z epidemią Smart Small zajmie się wsparciem młodych kobiet oraz edukacji i służby zdrowia w regionach, które najbardziej tego potrzebują. 

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą w remoncie

Jack Dorsey wraz z dwoma kolegami założył w 2006 roku Twittera, czyli medium społecznościowe do krótkiej wymiany treści bądź informacji. W ostatnich latach wykorzystywane jest m.in. przez największych polityków oraz dziennikarzy. Majątek Dorseya szacowany jest na kwotę 3,7 mld dola. 

>>> Dowiedz się więcej: Koronawirus. Bill Gates zbuduje fabryki do produkcji szczepionek przeciwko COVID-19

Więcej o: