Media Expert dołącza do walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Firma przekazuje pralki szpitalom

Pralki, środki piorące i nowoczesne suszarki - na taki asortyment od Media Expert może liczyć 100 szpitalnych oddziałów ratunkowych i zakaźnych w Polsce. Pierwsze szpitale zostały obdarowane już w czwartek 9 kwietnia.

Akcja bezpłatnego przekazywania sprzętu szpitalom to wspólne dzieło działającej przy Media Expert Fundacji "Włącz się!" oraz marki BEKO. Wśród obdarowanych placówek znalazło się również 17 tych, które decyzją Ministerstwa Zdrowia zostały przekształcone w szpitale zakaźne i od 16 marca przyjmują wyłącznie chorych zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Zobacz wideo Wszystkie rezerwy zostały zjedzone w dobrych czasach. Teraz może tego katastrofalnie zabraknąć

Pierwsze komplety urządzeń trafiły do szpitali w czwartek. Najpóźniej do piątku sprzęt zostanie dostarczony do wszystkich pozostałych placówek medycznych. - Brak pralek i suszarek na oddziałach zakaźnych i SOR zgłaszały nam same szpitale. Możliwość wyprania swojej odzieży po zakończeniu dyżuru szpitalnego jest ważnym elementem higieny i bezpieczeństwa pracowników służby medycznej – mówi Michał Mystkowski, rzecznik prasowy Media Expert.

Selekcja oddziałów zakaźnych i ratunkowych objętych wsparciem, odbyła się w ścisłej współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Poprzez ministerialnych koordynatorów wojewódzkich weryfikowane były potrzeby szpitali w całej Polsce. Sprzęt trafi zatem tam, gdzie naprawdę jest niezbędny.

- Stoimy w obliczu ogromnego wyzwania i jest to ta chwila, kiedy powinniśmy dać świadectwo swojej odpowiedzialności i gotowości niesienia pomocy. To, z jakim poświęceniem służby medyczne codziennie ratują ludzkie życie i zdrowie, zasługuje na najwyższe uznanie. Potrzeba jeszcze pozytywnych impulsów od biznesu i choć jest to dla wielu firm trudny czas to wierzymy, że działając wspólnie i solidarnie, szybciej pokonamy wszelkie przeciwności - dodaje Mystkowski.

Pracownicy Media Expert też walczą z koronawirusem. Załoga przekaże szpitalom sprzęt AGD

Pracownicy Media Expert zorganizowali zbiórkę używanego sprzętu, który nie jest już potrzebny w ich domach. W ramach akcji udało się skompletować kilkadziesiąt zestawów obejmujących czajniki elektryczne, mikrofalówki, ekspresy do kawy, itp.

- W trakcie całego roku realizujemy dziesiątki projektów w ramach wolontariatu pracowniczego. Pracownicy Media Expert doskonale rozumieją, co to znaczy społeczna odpowiedzialność i empatia. Dziękujemy naszym koleżankom i kolegom za ten gest i entuzjastyczny udział. Ważne, abyśmy wszyscy zaangażowali się w zmienianie świata na lepsze, szczególnie świata pracowników służby medycznej, od której dziś tak dużo zależy - podsumowuje Mystkowski.

 
Więcej o: