Jadwiga Emilewicz: Odmrażanie gospodarki będzie wprowadzane etapami

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała w rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia, że gospodarka będzie odmrażana etapami. Wkrótce poznamy szczegóły tego procesu.

Bardziej szczegółowy plan działań dotyczący przywracania krajowej gospodarki do czasów sprzed epidemii ma zostać przedstawiony dzisiaj przez premiera Mateusza Morawieckiego. 

Jadwiga Emilewicz zapowiada odmrażanie gospodarki. "Poszczególne etapy będziemy wprowadzać co 14 dni"

W rozmowie z radiową Trójka Emilewicz przypomniała, że Komisja Europejska przedstawiła strategię stopniowego znoszenia obostrzeń. Dzięki etapowości tego procesu będzie można sprawdzić, jak on działa "i jeśli pojawia się więcej przypadków, to jest możliwość wycofania się. Te nasze propozycje będą adekwatne" - wytłumaczyła minister rozwoju. 

Wicepremier zdradziła nieco szczegółów dotyczących samego procesu. W pierwszej kolejności otwarte będą prawdopodobnie "przestrzenie czasu wolnego". Chodzi o parki, lasy. Przebywanie w nich będzie możliwe tylko w przypadku spełnianiu wprowadzonych obostrzeń. Przypominamy, że w czwartek 16 kwietnia w życie wszedł obowiązek zasłaniania twarzy i nosa w miejscach publicznych, ale również na ulicach i placach. 

Emilewicz zapowiedziała, że poszczególne etapy odmrażania gospodarki będą wprowadzane co 14 dni. Ponadto, rząd będzie miał prawo skorygować decyzje. 

Naciskamy lekko pedał gazu, ale ze świadomością, że mamy obok pedał hamulca.

- podsumowała Emilewicz. 

Zobacz wideo Jadwiga Emilewicz odpowiada na pytania widzów w sprawie „tarczy antykryzysowej”

W ubiegłym tygodniu minister rozwoju Jadwiga Emilewicz otrzymała z rąk prezydenta Andrzeja Dudy powołanie na stanowisko wicepremiera. Decyzja miała związek z dymisją złożoną przez Jarosława Gowina.  

Więcej o: