Premier przedstawił etapy odmrażania gospodarki. Hausner: Rząd nie ma ani pomysłu, ani planu

20 kwietnia, w poniedziałek, rząd zaczął rozmrażać polską gospodarkę. Luzowanie obostrzeń z pewnością nie było spektakularne. Prof. Jerzy Hausner, ekonomista, były wicepremier, goszcząc w programie "Studio Biznes" ocenił, czy rząd mógł zrobić w tym zakresie więcej.
Zobacz wideo Jerzy Hausner ocenia działania rządu związane z koronawirusem

W połowie miesiące premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan odmrażania gospodarki wywołane epidemią koronawirusa. Komentatorzy i przedsiębiorcy poczuli się zawiedzeni brakiem konkretów. Wiemy, bowiem, że rząd planuje np. otwarcie sklepów budowlanych, lokali gastronomicznych czy klubów fitness, nie wiemy jednak najważniejszego: kiedy te zmiany zostaną wprowadzone.

W praktyce odmrażanie - jak na razie - oznacza jedynie nieco większą swobodę w przemieszczaniu się i niewielkie zwiększenie limitów liczby klientów, która może przebywać w sklepie.

Prof. Hausner ocenia plan rządu na rozmrożenie gospodarki. "Nie znamy logiki działania"

Łukasz Kijek, prowadzący program "Studio Biznes" o ocenę sposobu odmrażania gospodarki spytał eksperta. Prof. Jerzy Hausner, były wicepremier, minister gospodarki, stwierdził, że rząd nie ma ani pomysłu, ani planu na odmrożenie gospodarki. Zdaniem ekonomisty ruchy rządu jedynie pogłębiają chaos, a logiki działania wciąż nie znamy.

Czytaj też: Jadwiga Emilewicz za mocną podwyżką kwoty zasiłku dla bezrobotnych. "Rozmowy w rządzie trwają"

Prof. Hausner podczas wirtualnej wizyty w Gazeta.pl odniósł się też do innych aspektów gospodarczych skutków epidemii koronawirusa. Ocenił, czy grozi nam recesja, wyjaśnił kiedy może uderzyć w polskich przedsiębiorców. Odniósł się też do planów rządu związanych z tarczą antykryzysową.

Więcej o: