Sondaż. Co Polacy sądzą o tempie odmrażania gospodarki? Ponad 30 proc. uważa, że jest zbyt wolne

Wyniki badania SW Research dla "Rzeczpospolitej" pokazują, że prawie jedna trzecia Polaków uważa, iż tempo odmrażania gospodarki jest zbyt wolne. Wciąż zamknięte są m.in. kina i teatry.

Uczestnicy sondażu SW Research dla dziennika "Rzeczpospolita" mieli powiedzieć, jak oceniają tempo odmrażania polskiej gospodarki. Dla 35 proc. uczestników sondażu że tempo odmrażania gospodarki jest odpowiednie. 32,4 proc. respondentów uznała, że rząd zbyt wolno odmraża gospodarkę. 18,3 proc. jest zdania, że odmrażanie gospodarki jest zbyt szybkie, natomiast 14,3 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

Zobacz wideo Jadwiga Emilewicz wyjaśnia plany rządu co do bonu turystycznego [Studio Biznes odc. 38]

- Prędkość przywracania systemu gospodarczego do czasu przed epidemią jako właściwą częściej oceniają kobiety niż mężczyźni. Tempo za odpowiednie uważa blisko 40 proc. badanych w wieku od 35 do 49 lat i nieco wyższy odsetek respondentów z miast liczących od 200 tys. do 499 tys. mieszkańców. Rzadziej od pozostałych respondentów odpowiedź tę wybierały osoby o najniższych dochodach – mniej niż 30 proc. z nich - skomentowała wyniki badania Wiktoria Maruszczak, Senior Project Manager w SW Research.

Kiedy otwarcie kin i teatrów? Jadwiga Emilewicz podała wstępny termin

Rząd chce, by w kolejnym etapie luzowania obostrzeń - jeszcze w czerwcu - otwarta została infrastruktura czasu wolnego, w tym parki rozrywki i tematyczne, a także kina i teatry, poinformowała wicepremierka Jadwiga Emilewicz. 

- W kolejnym etapie chcielibyśmy, aby było więcej infrastruktury czasu wolnego, gdzie spędzamy czas rodzinnie, z dziećmi, aby mogły zostać otwarte takie miejsca jak parki rozrywki, parki tematyczne. To jest ten kolejny etap, choć na pewno w nowym reżimie - powiedziała Emilewicz na konferencji prasowej.

- Kina, teatry, także w nowym reżimie sanitarnym chcielibyśmy, żeby mogły zostać uruchomione jeszcze w czerwcu - dodała. Z wcześniejszych informacji wynika, że w kolejnym etapie otwarte mają zostać także siłownie i kluby fitness. Od połowy czerwca będą też czynne uzdrowiska.

Więcej o: