Jacek Sasin zapowiada powrót górników do pracy w kopalniach. "Ogniska zostały wygaszone"

Minister aktywów państwowych zapowiedział, że za kilka dni górnicy wrócą do pracy w zamkniętych wcześniej kopalniach. Według Jacka Sasina ogniska koronawirusa w kopalniach na Śląsku zostały już wygaszone.
Zobacz wideo Sośnierz o Sasinie: Nie zazdroszczę mu, ale też nie potępiam

Jacek Sasin w programie III Polskiego Radia został zapytany o to, kiedy skończą się przestoje w kopalniach. Ze względów epidemiologicznych wydobycie w 12 śląskich kopalniach zostało wstrzymane od 9 czerwca.

Jacek Sasin zapowiada wznowienie pracy w zamkniętych z powodu koronawirusa kopalniach

- Okres przestojów powinien się niebawem skończyć. Wszyscy ci, którzy próbowali przekonywać, że to ograniczenie było jakimś chytrym planem likwidacji kopalń, gadali kompletne bzdury - powiedział w rozmowie Jacek Sasin.

Polityk bronił też decyzji o zamknięciu kopalń, zauważając, że wygaszanie ognisk epidemii było dla rządu "absolutnym priorytetem". Wicepremier zaznaczył jednak, że w tej chwili liczba zakażeń w kopalniach jest dużo niższa i można mówić, że "ogniska te zostały wygaszone".

Do pracy z pełnym wydobyciem za kilka dni mają wrócić już wszystkie kopalnie. - Priorytetem było wygaszenie ognisk koronawirusa w kopalniach i to się udało. Naszym celem jest doprowadzenie do tego, by górnicy mogli spokojnie pracować i żebyśmy rozwiązali obecne problemy - stwierdził dalej polityk.

Wicepremier został też zapytany o plany dotyczące budowy elektrowni atomowej w Polsce - temat, który pojawił się po spotkaniu Andrzeja Dudy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. - Rzeczywiście ten projekt, wielki projekt, bo to będzie gigantyczna inwestycja, musi być realizowany przez celową spółkę. W tej chwili istnieje taka w ramach Polskiej Grupy Energetycznej, ale zdajemy sobie sprawę, że to musi być inwestycja całego państwa - wyjaśnił Jacek Sasin, dodając, że sama PGE "nie udźwignie" takiego dużego projektu.

Więcej o: