Koronawirus w Polsce. Jakie nowe obostrzenia? W czwartek decyzja sztabu kryzysowego

Rzecznik rządu Piotr Müller stwierdził, że w czwartek 22 października nie powinniśmy spodziewać się wprowadzenia lockdownu. Zaostrzeniu mogą ulec natomiast już obowiązujące restrykcje, jak chociażby limity osób w poszczególnych miejscach.

Druga fala pandemii koronawirusa trwa. We wtorek 20 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9291 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz 107 bezpośrednich lub pośrednich ofiarach COVID-19. W minionych tygodniach rząd wprowadził szereg obostrzeń, ale zgodnie z zapowiedziami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ich efekty poznamy dopiero pod koniec października. 

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: Każdy z polityków powinien być w gotowości do pomocy

Koronawirus. Rzecznik rządu: Na razie nie planujemy drugiego lockdownu 

W czwartek 22 października po spotkaniu kryzysowym rząd prawdopodobnie poinformuje nas o nowych obostrzeniach lub zwiększeniu obowiązujących już restrykcji. Rzecznik rządu Piotr Müller w programie "Graffiti" na antenie Polsat News zapewnił, że na razie nie ma planu wprowadzenia drugiego lockdownu

- Każdy wariant musi być brany pod uwagę, ale robimy wszystko, aby liczba łóżek i respiratorów była na tyle duża, żeby nie wprowadzać tak daleko idących rozwiązań, jak wiosną tego roku - wyjaśnił. 

Koronawirus w Polsce. Jakie nowe obostrzenia? 

W najbliższych dniach nie powinniśmy spodziewać się zbyt wielu nowych obostrzeń. Rozszerzeniu mogą ulec obowiązujące już restrykcje. Na antenie radiowej Trójki rzecznik rządu zaznaczył, że korektom mogą ulec limity osób w poszczególnych miejscach na metry kwadratowe oraz inne przelicznik. 

W czwartek 22 października rząd podejmie także decyzję dotyczącą funkcjonowania siłowni oraz basenów. Przedstawiciele tej branży żądają, aby obostrzenia zostały zniesione już w najbliższą sobotę

>>> Dowiedz się więcej: Rząd zmienił decyzję w sprawie maseczek. Dotyczy kierowców samochodów

Więcej o: