Koronawirus. Nieoficjalnie: Lockdownu nie będzie, rząd nie wprowadzi nowych obostrzeń

Jak dowiedział się nieoficjalnie polsatnews.pl, rząd nie wprowadzi nowych obostrzeń, jeśli liczba zakażeń koronawirusem nie będzie dużo wyższa niż obecnie. Otwarte mają pozostać także cmentarze podczas Wszystkich Świętych.

We wtorek 27 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16300 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o 132 kolejnych ofiarach, które w ciągu ostatnich 24 godzin zmarły z powodu zakażenia SARS-CoV-2.

Zobacz wideo Wspieramy Was! - Gazeta.pl ze specjalną akcją skierowaną do medyków

Koronawirus w Polsce. Nieoficjalnie: Rząd nie wprowadzi nowych obostrzeń 

Jak dowiedział się nieoficjalnie polsatnews.pl, taka liczba nowych zakażeń znajdowała się w optymistycznym prognozach rządu. Jeśli w kolejnych dniach (środa 28 października i czwartek 29 października) liczba nowych przypadków nie wzrośnie drastycznie, rząd nie zdecyduje się wprowadzić nowych obostrzeń.

Chodziło m.in. o zamknięcia zakładów fryzjerskich czy salonów kosmetycznych, choć w mediach pojawiły się też doniesienia o planowanym pełnym lockdownie, który zakładał zakaz przemieszczania się z wyłączeniem pójścia do pracy czy w celu realizacji pilnych potrzeb (np. zakupy). 

Według doniesień portalu rząd nie planuje także wprowadzić zamknięcia cmentarzy podczas zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych. Wciąż jednak pojawiać się mają apele o unikanie spotkań rodzinnych i rozłożenie wizyt na cmentarzach na kilka dni. 

Koronawirus w Polsce. Rządowi eksperci na razie nie zakładają pełnego lockdownu

O tendencji spłaszczania się wzrostu zachorowań mówił na początku tego tygodnia minister zdrowia Adam Niedzielski. - Przed nami bardzo ważny tydzień, dwa; przekonamy się, czy tendencja do dynamicznego wzrostu będzie się utrzymywała - mówił, dodając, że „jest kilka sygnałów, że ten wzrost staje się coraz wolniejszy".

Przewodniczący grupy rządowych doradców epidemiologicznych prof. Horban zaznaczał z kolei, że system opieki zdrowotnej w Polsce jest policzony na kilkanaście tysięcy chorych, do 30 tys. Według niego pełen lockdown również jest na razie nierealnym scenariuszem.

***

Trwa strajk kobiet - tu możesz śledzić wydarzenia. Gazeta.pl daje swoje wsparcie.

Więcej o: