Dania wprowadza lockdown w całym kraju. Zamknięta gastronomia i siłownie. Wprowadzono zdalne nauczanie

Kolejny europejski wprowadza pełny lockdown w całym kraju. Dania wprowadza restrykcyjne reguły, które będą obowiązywały co najmniej do 3 stycznia. To wynik rosnącej liczby zakażeń oraz hospitalizacji.

Ostatnie tygodnie to ponowny wzrost liczby zakażeń w wielu europejskich państwach. Kolejne rządy decydują się na wprowadzenie pełnego lockdownu. W przeciągu kilku poprzednich dni gospodarka została ponownie zawieszona w Niemczech i Holandii. 

Dania wprowadza pełny lockdown

Dania notuje w ostatnich tygodniach wyraźnie zwiększoną liczbę nowych zakażeń. We wtorek było ich 2992, ale to dopiero drugi raz w ciągu ostatnich sześciu dni, gdy liczba ta spadła poniżej 3 tys. Znacząca liczba osób musi być także hospitalizowana. W następstwie tego na początku zeszłego tygodnia wprowadzono lockdown w 38 gminach, a w piątek zamknięto kolejne 31 regionów. To jednak nie spowolniło rozwoju epidemii w dostatecznym stopniu.

Duński rząd zdecydował, że lockdown obejmie wszystkie 98 gmin, czyli cały kraj, o czym poinformował minister transportu Benny Engelbrecht. Ograniczenia wchodzą w życie od środy 16 grudnia od godziny 16:00, informuje thelocal.dk. Lockdown ma trwać co najmniej do 3 stycznia 2021 roku. 

Zobacz wideo Paweł Sasko: Praca nad "Cyberpunkiem 2077" jest jak produkowanie 20 filmów jednocześnie

Lockdown w Danii - niemal wszystko zamknięte i praca zdalna

Obostrzenia sprawiają, że w Danii zamknięta będzie gastronomia, która może sprzedawać tylko na wynos. Siłownie, centra sportowe i baseny także nie będą mogły działać, jedynym wyjątkiem jest profesjonalne uprawiane sportu. Zamknięte również będą muzea, zoo, parki, akwaria, kina, teatry i inne podobne placówki. Dzieci powyżej piątej klasy odesłano do domów, a lekcje odbywają się online. To samo dotyczy edukacji dla dorosłych. Pracownicy sektora publicznego przeszli na pracę zdalną.

Więcej o: