Poczta przejmie funkcje celników. Trwa rekrutacja pracowników

W związku z nowymi unijnymi regulacjami celno-podatkowymi dla przesyłek spoza UE Poczta Polska przejmie wiele funkcji służb celnych. Trwają rekrutacje pracowników do obsługi dokumentacji celnej przesyłek.

Jak poinformowała Poczta Polska, ruszyły rekrutacje pod hasłem: 'Pracuj z nami i rozwijaj się w obsłudze celnej'. Dotyczą Warszawy i Lublina. Aplikować do pracy na stanowisku ds. obsługi celnej mogli dotychczas tylko pocztowcy, w marcu Poczta Polska umożliwiła jednak także zgłaszanie się kandydatom spoza spółki. Pracodawca zapewnia przyszłym pracownikom odpowiednie szkolenia i rozwój zawodowy w strukturach Poczty.

Zobacz wideo Rekordowe ceny prądu, a to nie koniec. "Czekają nas kolejne podwyżki"

Nowe unijne regulacje dla przesyłek spoza UE od 1 lipca 2021 roku

1 lipca 2021 r., wejdzie w życie tzw. "pakiet VAT dla e-commerce". W związku z tym Poczta Polska przejmie proces składania elektronicznych zgłoszeń celnych importowych, czyli odciąży służby celno-skarbowe w części wypełnianych przez nie funkcji.

Praca w sortowni listów i paczek Poczty Polskiej Poczta Polska kończy ze znaczkami. Ale tylko na części przesyłek

"W ten sposób Poczta stanie się 'bramą podatkową' między UE, a krajami leżącymi poza jej granicami, w tym głównie Chinami. Poczta Polska zleciła przygotowanie oprogramowania obsługującego zgłoszenia celne przesyłek pocztowych swojej spółce technologicznej Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. (PPUC). Ta przygotowuje oprogramowanie niezbędne do prowadzenia rozliczeń między Pocztą a Krajową Administracją Skarbową. Do realizacji projektu przejmowania funkcji celnych potrzebni będą także Poczcie wykwalifikowani pracownicy" - czytamy na stronie internetowej Poczty Polskiej.

Do kogo skierowana jest oferta Poczty Polskiej?

Oferta rekrutacyjna Poczty Polskiej jest skierowana do kandydatów z wykształceniem minimum średnim, mających co najmniej sześciomiesięczne doświadczenie zawodowe - najlepiej w logistyce operacji pocztowych, znających przepisy celne oraz przepisy dotyczące pobierania należności celno-podatkowych. Możliwe jest także zdobycie tej wiedzy i umiejętności podczas szkoleń.

Mile widziana jest znajomość języka angielskiego co najmniej na poziomie podstawowym w piśmie. Oferta jest kierowana dwutorowo - do pracowników Poczty, którzy gotowi byliby się przekwalifikować, jak również do kandydatów z zewnątrz.

Więcej o: