Niedzielski: zadeklarowane dwa terminy dostaw szczepionek Johnson&Johnson w drugiej połowie kwietnia

Mamy zadeklarowane dwa terminy dostaw szczepionek Johnson&Johnson w drugiej połowie kwietnia; to bardzo wstępne informacje mówiące o dostawie mniej więcej 300 tys. dawek - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił jednocześnie, że jesteśmy w tym zakresie uzależnieni od producentów.
Zobacz wideo Przedsiębiorcy toną przez lockdown i liczą straty w miliardach. "Studio Biznes" pyta o koło ratunkowe

Adam Niedzielski, pytany w sobotę podczas konferencji prasowej, kiedy do Polski trafią szczepionki Johnson&Johnson, odparł: "Mamy już zadeklarowane dwa terminy dostaw w kwietniu, to jest druga połowa kwietnia".

Koronawirus w Polsce: szczepionki Johnson&Johnson w kwietniu

Jak podkreślił, to bardzo wstępne informacje o tym, że jeszcze w kwietniu do Polski trafi mniej więcej 300 tys. dawek tych szczepionek.

"Ale zastrzegam, proszę się nie przyzwyczajać do tych liczb, bo one bardzo często się zmieniają i państwo wiecie, że jesteśmy tu niestety uzależnieni od producentów" - zaznaczył minister zdrowia.

W Unii Europejskiej dopuszczone są szczepionki firm: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca i od niedawna Johnson&Johnson. Trzy pierwsze preparaty podaje się w dwóch dawkach, a szczepionkę Johnson&Johnson - w jednej. (PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka / sdd/ par/

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl.

Więcej o: