Grecja. Nowe restrykcje na Mykonos. Dotyczą m.in. przemieszczania się

Jeden z najpopularniejszych greckich wakacyjnych wyjazdów, wyspa Mykonos, wprowadza restrykcje związane ze wzrostem zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Turyści muszą się z nimi liczyć. W całym kraju też zaostrzono koronawirusowe zasady.
Zobacz wideo Co zachęciłoby Polaków do zaszczepienia się przeciw COVID-19?

Grecka wyspa Mykonos w sobotę 17 lipca wprowadziła nowe obostrzenia. Obejmują zakaz muzyki w sklepach, restauracjach, kawiarniach i barach, także na plaży. Do tego między godziną 1 w nocy a 6 rano obowiązuje godzina policyjna. 

Francja wprowadza nowe zasady w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Wieża Eiffela została otwarta 16 lipca po dziewięciu miesiącachFrancja: obowiązkowe testy na Covid-19 dla podróżnych z kilku krajów UE

Mykonos wprowadza restrykcje. Dotyczą m.in. przemieszczania się

Co ważne dla turystów, w nocy dozwolone jest opuszczenie miejsca zamieszkania wyłącznie w sytuacjach koniecznych, takich jak przemieszczanie się do pracy i dotarcie do szpitala. A Mykonos postrzegana jest jako "rozrywkowa" wyspa dla bogatych. Restrykcje będą obowiązywać jak na razie do 26 lipca. 

"Apelujemy do mieszkańców, gości i właścicieli firm naszej pięknej wyspy o wierne przestrzeganie obostrzeń… tak, aby rozprzestrzenianie się wirusa mogło zostać szybko powstrzymane, a Mykonos mogła wrócić do normalności" - mówi, cytowany w komunikacie, wiceminister obrony cywilnej Nikos Hardalias. 

.Wariant Delta rozlewa się po Europie. Coraz więcej czerwieni na mapach

Grecja. Rośnie liczba zakażeń, ostrzejsze zasady koronawirusowe

W spotkaniach prywatnych nie może uczestniczyć więcej niż 20 osób, pod groźbą kary finansowej, która może wynieść nawet 200 tys. euro. 15 lipca wiceminister ostrzegał, że tylko w ciągu tygodnia liczba aktywnych zakażeń wzrosła czterokrotnie. 

Nowych zakażeń przybywa w całym kraju. Dlatego od piątku 16 lipca tylko osoby z zaświadczeniami o zaszczepieniu będą mogły być obsługiwane we wnętrzach restauracji, barów i kawiarni. Nowa zasada nie dotyczy miejsc na świeżym powietrzu. Już wcześniej Grecja wprowadziła obowiązek szczepień przeciw koronawirusowi dla pracowników służby zdrowia i domów opieki. 

Więcej o: