Ukraina mobilizuje obywateli, bo sytuacja jest coraz gorsza. "1000 hrywien nagrody za szczepienie"

Ukraiński prezydent obiecuje każdemu w pełni zaszczepionemu obywatelowi 1000 hrywien nagrody. Specjalne środki na ten cel mają być zapewnione z budżetu państwa.

1000 hrywien to równowartość około 150 złotych. Wołodymyr Zełenski zapewnił, że taka kwota będzie przelana zaszczepionym na ich konto w państwowej aplikacji na telefon „Dija". Wydać ją będzie można na określone cele: można będzie kupić abonament na treningi sportowe i fitness, kupić bilety do kina, teatru, czy muzeum, albo kupić bilety na wewnątrzkrajowe trasy komunikacją lotniczą, bądź kolejową.

Zobacz wideo Czy rząd chce przeczekać IV falę COVID-19? Belka: Oczywiście, że tak

Ukraina zapłaci w pełni zaszczepionym. Czwarta fala nie odpuszcza

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak wyjaśnił ukraiński prezydent, inicjatywa ma wesprzeć przedsiębiorstwa, które ucierpiały w wyniku pandemii. Program ruszyć ma 19 grudnia.

Na Ukrainie trwa kolejna fala pandemii. Liczby nowych zakażeń i śmierci spowodowanych przez koronawirus są największe od początku epidemii. W pełni zaszczepionych jest zaledwie 21 proc. ukraińskiego społeczeństwa. W poniedziałek na Ukrainie odnotowano śmierć kolejnych 442 osób z powodu COVID-19.

Rzecznik krematorium w Kijowie przekazał, że obiekt przeprowadza dwa razy więcej kremacji w porównaniu do letnich miesięcy. Powodem jest wzrost liczby zgonów osób zakażonych.

Więcej o: