Maseczki nadal obowiązkowe w niektórych miejscach. Gdzie trzeba je nosić i do kiedy?

Pandemia wciąż nie ustępuje. Konieczność noszenia maseczek jest jednak ograniczana do coraz mniejszej liczby miejsc. Rząd przedstawił w tej sprawie kolejne rozporządzenie. Gdzie i do kiedy trzeba będzie nosić maseczki?

W czwartek rząd przedstawił nowe rozporządzenie w sprawie ograniczeń, nakazów i zakazów w związku ze stanem epidemii. Rozporządzenie czeka na podpis premiera Mateusz Morawieckiego. Jego treść można jednak prześledzić w Rządowym Centrum Legislacji. 

Zobacz wideo Elżbieta Witek wykluczyła posłów Konfederacji z obrad Sejmu. Uparcie odmawiali założenia maseczek

Gdzie trzeba nosić maseczki i do kiedy?

Pod koniec marca rząd zmienił przepisy i zniósł obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Usta i nos nie muszą być od miesiąca zasłanianie m.in. w sklepach czy w transporcie publicznym. Do końca kwietnia podtrzymano wówczas konieczność zakładania maseczek w aptekach, szpitalach i przychodniach lekarskich. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Treść nowego rozporządzenia przedłuża obowiązek noszenia maseczek w placówkach medycznych do 31 maja 2022 roku. 

Ile zakażeń koronawirusem?

Ministerstwo Zdrowia podało nowy raport epidemiczny na piątek 29 kwietnia. Resort poinformował o 857 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. 71 z nich to nowe przypadki infekcji. W związku z COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarło 20 osób. 

Łączna liczba zakażeń koronawirusem w Polsce to 5 995 674. W czasie epidemii zmarło 116 042. Liczba ozdrowieńców sięgnęła 5 334 621.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: