-
Wygląda bardziej jak statek kosmiczny niż samolot. Model futurystycznego Flying-V wzbił się w powietrze
Linie KLM oraz Politechnika Delft w Holandii pracują nad energooszczędnym samolotem przyszłości - Flying-V. Jego model testowy zakończył właśnie pierwsze loty.
-
Poważna zmiana. Amerykański bank centralny godzi się na wyższą inflację. Po ile będzie dolar?
W najbliższej przyszłości raczej nie grozi nam bardzo mocny dolar. Fed zmienia podejście do inflacji. Zniesie wyższą, bo najważniejsza teraz jest walka z bezrobociem.
-
Rosjanie tną ceny diamentów. Popyt gwałtownie spadł przez wirusa
Dwóch największych producentów diamentów na świecie - rosyjska spółka Alrosa i angielsko-południowoafrykański koncern De Beers - obniżyły ceny sprzedawanych kamieni o około 10 proc. To jednak wcale nie znaczy, że na rynku diamentów doszło do wyniszczającej wojny cenowej.
-
Konkurent Tesli, który jeszcze nic nie wyprodukował, rozdał pracownikom akcje warte 233 mln dol.
Trevor Milton, szef i założyciel Nikola Corporation, podarował swoim pierwszym 50 pracownikom akcje warte 233 miliony dolarów. Za to, że sześć lat temu mu zaufali.
-
Nowe iPhone'y utrudnią Facebookowi śledzenie ludzi. Firma Zuckerberga ostrzega
W nowym systemie operacyjnym iOS 14, przygotowywanym dla nowych iPhone'ów ma pojawić się funkcja ułatwiająca blokowanie specjalnych identyfikatorów dla reklamodawców (IDFA). Przez to znacząco mogą skurczyć się przychody Facebooka z reklam i zagrożony będzie byt wielu małych firm.
-
Ropa ostro w dół. Pomogło rosyjsko-saudyjskie spotkanie w Petersburgu
W piątek notowania amerykańskiej ropy WTI spadały aż o 4,5 proc. Wszystko przez wstępne ustalenia Rosji i Arabii Saudyjskiej w trakcie spotkania w Petersburgu. Te kraje chcą zwiększyć wydobycie ropy naftowej.
-
Deutsche Bank, choć na stratach, chce wypłacić wielkie premie. Berlin ostrzega, by nie przesadzał
Po tym, jak Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung napisał, że największy niemiecki bank zamierza na premie dla menedżerów przeznaczyć ponad miliard euro, skrytykował mocno ten pomysł rzecznik rządu w Berlinie i Martin Schulz, szef niemieckich socjalistów.
-
Czego w nadchodzącym roku będą bali się inwestorzy, czyli z jakich powodów złoty może się osłabiać?
Wybory we Włoszech, wzrost napięcia na Półwyspie Koreańskim, krach na rynku bitcoina. Oto subiektywna lista tych zagrożeń, które prawdopodobnie będą najbardziej wpływały na notowania akcji i walut w nowym roku.