-
Wojna w Ukrainie. "FAZ": Oparta na iluzjach polityka wobec Rosji to niemiecki wkład w obecną katastrofę
Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zajął stanowisko wobec pojawiających się w debacie publicznej w Niemczech głosów oskarżających Zachód o sprowokowanie Rosji i wzywających do ustępstw. Jak pisze komentator gazety, tylko przez chwilę wydawało się, iż rosyjska napaść na Ukrainę sprawiła, że postawa Niemców wobec przywódcy Rosji jest jasna.
-
Świat kupuje nawozy z Rosji. Teraz ich brakuje. Możliwy gwałtowny wzrost cen żywności
Rolnicy na całym świecie odczuwają skutki wojny w Ukrainie. Rosja, jeden z największych producentów nawozów, zaprzestała ich eksportu. Może to spowodować gwałtowny wzrost cen podstawowych produktów żywnościowych.
-
Rosja. Niektóre firmy wciąż prowadzą działalność. Rośnie presja moralna i strach przed wywłaszczeniem
Niektóre duże niemieckie firmy, jak Metro, Bayer czy Stada, pomimo krytyki nadal prowadzą działalność w Rosji. Jednak presja na przedsiębiorstwa będzie stale rosła. Ograniczone przepływy płatności oraz wycofanie się wielu firm z branży logistycznej, mają wpływ także na sektory, które nie zostały objęte sankcjami.
-
Gerhard Schroeder był w Moskwie i rozmawiał z Putinem. Później miał spotkać się z Abramowiczem
Podróż Gerharda Schroedera do Moskwy i spotkanie z Władimirem Putinem owiane są tajemnicą. Były kanclerz Niemiec miał już wrócić do kraju, a tymczasem niemiecki rząd wciąż najwyraźniej nie wie, jakie ustalenia mogły zapaść w rosyjskiej stolicy.
-
Antywirus Kaspersky może posłużyć do cyberataku. Niemcy ostrzegają i zalecają zmianę oprogramowania
Rosyjskie oprogramowanie antywirusowe Kaspersky może zostać wykorzystane do cyberataku - alarmuje niemiecki urząd BSI. Jak dodano, najbardziej zagrożone są przedsiębiorstwa i urzędy o szczególnym znaczeniu dla bezpieczeństwa.
-
Ukraina nie wyklucza ustępstw wobec Rosji. Może przyjąć neutralny status
Doradca prezydenta Zełenskiego poinformował, że Ukraina nie wyklucza rozmów z Rosją o ewentualnej neutralności kraju. Polityk dodał, że poważne negocjacje będą możliwe tylko dzięki spotkaniu Władimira Putina i Wołodymyra Zełenskiego.
-
Nerwowo na rynku gazu. "Wzrost o 60 proc.". Niemcy chcą wstrzymać dostawy z Rosji
Wojna w Ukrainie. Z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę i rozważań na temat embarga na rosyjskie surowce energetyczne, cena gazu na giełdach wystrzeliła. "Większość Niemców popiera jednak wstrzymanie dostaw z Rosji" - wynika z sondażu.
-
Zakaz lotów nad Ukrainą. "W praktyce oznaczałoby to, że NATO będzie zestrzeliwać rosyjskie samoloty"
Sojusz Północnoatlantycki odrzucił wniosek Ukrainy o utworzenie strefy zakazu lotów. "W praktyce oznaczałoby to, że NATO będzie zestrzeliwać rosyjskie samoloty" - tak szefowa niemieckiej dyplomacji broni decyzji odnośnie zakazu lotów nad Ukrainą.
-
Szef Naftohazu: Putina możemy zatrzymać tylko przemocą
- Zachód powinien nałożyć embargo na rosyjską ropę i gaz - stwierdził szef ukraińskiego Naftohazu Jurij Witrenko. W opublikowanym w poniedziałek wywiadzie, przedsiębiorca przekonywał, że Putina należy odciąć od pieniędzy oraz zamknąć gazociąg Nord Stream 1.
-
Niemieckie hełmy dotarły do Kijowa autokarem. Przywiózł je dekorator witryn sklepowych
Dekorator witryn i ukraińscy policjanci przewieźli autokarem do Kijowa hełmy przekazane przez Bundeswehrę - pisze "Der Spiegel".
-
Rosja nie wygra z Zachodem. W wojnie handlowej może co roku tracić prawie 10 procent swojego PKB
Na wojnie handlowej z Rosją, najwięcej straci Rosja. Początkowo Zachód również odczuje jej skutki, ale w dłuższej perspektywie straty krajów zachodnich byłyby niewielkie - PKB mniejsze rocznie o 0,17 proc. Rosyjska gospodarka może zaś każdego roku tracić prawie 10 procent swojego PKB - wynika z analizy niemieckich i austriackich ekspertów.
-
Wiceszefowa PE po wyroku TSUE: Uruchomić mechanizm "pieniądze za praworządność"
W rozmowie z "Rheinische Post" wiceszefowa PE, Katarina Barley ocenia, że w przypadku Polski finansowa presja w sprawie praworządności zaczyna być skuteczna.
-
Niemcy. Szok cenowy w sklepach, w górę żywność i produkty rolne. "Inflacja dopiero się zaczyna"
Niemcy muszą się nastawić w tym roku na podwyżkę żywności o 7 procent - wyliczył niemiecki instytut Ifo. Drastycznie wzrosły ceny wielu produktów rolnych.
-
Plastik coraz większym zagrożeniem. Duszą się żółwie, foki i ptaki. Apel WWF do ONZ
Odpady z tworzyw sztucznych szkodzą 90 procentom gatunków żyjących w morzach i oceanach - ostrzega organizacja ekologiczna WWF.
-
Elon Musk szantażowany przez nastolatka. Zaoferował mu 5 tys. dolarów. "To stwarza zagrożenie "
Pewien nastolatek założył konto na Twitterze, które wcale nie podoba się Elonowi Muskowi. Pokazuje ono przeloty prywatnego odrzutowca najbogatszego człowieka świata.
-
NRD-owskie haubice dla Ukrainy. Estonia prosi Niemcy o zezwolenie. "Do obrony przed agresorem"
Estonia chce dostarczyć Ukrainie haubice z zapasów po NRD, ale rząd w Berlinie ociąga się z wydaniem zgody. Premier Estonii apeluje do Niemiec o ich większe zaangażowanie się na rzecz Kijowa.
-
Pandemia COVID-19 to "gorączka złota" dla miliarderów. Elon Musk i Jeff Bezos mogą spać spokojnie
W czasie pandemii koronawirusa dziesięciu najbogatszych ludzi na świecie podwoiło swoje fortuny, a liczba osób żyjących w ubóstwie wzrosła o około 160 milionów. Z rynku pracy znikają kobiety.
-
Niemcy. Padł nowy rekord zakażeń COVID-19. "Omikron dotknie każdego"
W ciągu jednego dnia liczba przypadków infekcji koronawirusem w Niemczech po raz pierwszy przekroczyła 80 000.
-
Niemcy. Tak złych danych jeszcze nie było. Ponad milion zgonów w 2021 roku
Po raz pierwszy od powstania Republiki Federalnej Niemiec liczba zgonów w jednym roku przekroczyła milion. W ubiegłym roku zmarło w RFN blisko 1,02 miliona osób.
-
"Bild": Kopalnia Turów zagraża niemieckiemu miastu. "Będziemy rejestrować szkody"
Burmistrz niemieckiej Żytawy Thomas Zenker zapowiada systematycznie rejestrowanie szkód górniczych, które mogą być związane z działalnością kopalni Turów - informuje "Bild".